Informacje

 • Przed nami pogodowy zwrot akcji.
  Najpierw upał, później nagłe ochłodzenie

  18-06-2018 16:40

  Prognoza pogody na pięć dni

  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  W najbliższych dniach pogoda będzie zmienna. Nie zabraknie słonecznych dni, jednak przeważnie będą występować burze i przelotne opady deszczu. W piątek natomiast nadejdzie ochłodzenie.

  We wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Miejscami popada słaby, przelotny deszcz, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie lokalnie zagrzmi. Burzom mają towarzyszyć opady do 20 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni oraz wiatr o porywach do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 28 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie waha się, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 1006 hPa.

  Słoneczna środa

  Środa okaże się przeważnie słoneczna. Termometry pokażą maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 29 st. C w Małopolsce. Wiatr ze zmiennych kierunków będzie słaby i umiarkowany.

  Ostatnie tchnienie upału

  W czwartek wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, podczas których spadnie do 30 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr powieje z prędkością do 90 km/h. Możliwy jest grad. Temperatura wyniesie maksymalnie od 28 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st. C na Podkarpaciu. Południowy, skręcający na północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Mocne ochłodzenie

  Piątek będzie przeważnie pogodny. Jedynie na Pomorzu wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, podczas których spadnie do 20 l/mkw., a wiatr osiągnie prędkość w porywach do 80 km/h. W stosunku do czwartku temperatura mocno spadnie. Termometry wskażą maksymalnie od 18 st. C na Pomorzu do 22 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, o porywach dochodzących do 60 km/h.

  Sobota niekiedy z burzami

  W sobotę na północy i wschodzie popada przelotny deszcz. Wystąpią też burze, podczas których spadnie do 20 l/mkw., a wiatr rozpędzi się w porywach do 80 km/h. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 21 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...