Informacje
 • Przed nami żar tropików.
  Nie potrwa jednak długo

  24-06-2019 15:55 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Agnieszka Cegielska o prognozie pogody w kolejnych dniach Foto: flickr/Renate Dodell(CC BY-ND 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Po chwili wytchnienia czeka nas powrót upałów. Tropikalna temperatura prognozowana jest na środę, wtedy w najcieplejszych miejscach Polski termometry mogą pokazać nawet 36 stopni Celsjusza.

  Przed niebezpiecznymi upałami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wydane zostały alarmy pierwszego i drugiego stopnia.

  >>> SPRAWDŹ, GDZIE OBOWIĄZUJĄ OSTRZEŻENIA IMGW

  Wtorek zapowiada się na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Może popadać

  W środę na Pomorzu synoptycy zapowiadają słaby i przelotny deszcz. Poza tym będzie słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 30 st. C na Suwalszczyźnie do 35 st. C na Dolnym Śląsku i nawet 36 st. C na Ziemi Lubuskiej. Z południowego zachodu powieje słabo i umiarkowanie.

  W czwartek na południu Polski przelotnie popada deszcz. Możliwe są tam również burze, w czasie których spadnie do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr rozpędzi się do 60-80 km/h. Poza tym będzie na ogół słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiać ma słabo i umiarkowanie, okresami silniej, z północnego zachodu.

  Pojawią się chmury i może popadać

  Na piątek w województwach północnych synoptycy prognozują przelotny deszcz. Poza tym możemy spodziewać się małego i umiarkowanego zachmurzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  W sobotę mieszkańcy Podlasia mogą spodziewać się przelotnego deszczu. Poza tym zapowiada się słoneczny dzień. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • I całe szczęście
  Tylko 2 dni, idzie wytrzymać.
  ~Nick /2019-06-24 23:00

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami jeszcze kilka dni chłodnego lata, a potem duże ocieplenie....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie w zasięgu niżu Rico znad Rosji....