Informacje
 • Przed nami żar tropików.
  Nie potrwa jednak długo

  24-06-2019 15:55 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Agnieszka Cegielska o prognozie pogody w kolejnych dniach Foto: flickr/Renate Dodell(CC BY-ND 2.0) | Video: tvnmeteo.pl

  Po chwili wytchnienia czeka nas powrót upałów. Tropikalna temperatura prognozowana jest na środę, wtedy w najcieplejszych miejscach Polski termometry mogą pokazać nawet 36 stopni Celsjusza.

  Przed niebezpiecznymi upałami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wydane zostały alarmy pierwszego i drugiego stopnia.

  >>> SPRAWDŹ, GDZIE OBOWIĄZUJĄ OSTRZEŻENIA IMGW

  Wtorek zapowiada się na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Może popadać

  W środę na Pomorzu synoptycy zapowiadają słaby i przelotny deszcz. Poza tym będzie słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 30 st. C na Suwalszczyźnie do 35 st. C na Dolnym Śląsku i nawet 36 st. C na Ziemi Lubuskiej. Z południowego zachodu powieje słabo i umiarkowanie.

  W czwartek na południu Polski przelotnie popada deszcz. Możliwe są tam również burze, w czasie których spadnie do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr rozpędzi się do 60-80 km/h. Poza tym będzie na ogół słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiać ma słabo i umiarkowanie, okresami silniej, z północnego zachodu.

  Pojawią się chmury i może popadać

  Na piątek w województwach północnych synoptycy prognozują przelotny deszcz. Poza tym możemy spodziewać się małego i umiarkowanego zachmurzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  W sobotę mieszkańcy Podlasia mogą spodziewać się przelotnego deszczu. Poza tym zapowiada się słoneczny dzień. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • I całe szczęście
  Tylko 2 dni, idzie wytrzymać.
  ~Nick /2019-06-24 23:00

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...