Informacje
 • Przelotne opady deszczu. W weekend miejscami zaledwie 15 stopni

  10-09-2019 16:26 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  Najbliższe dni mogą upłynąć pod znakiem słabych, przelotnych opadów deszczu. W czwartek mieszkańcy północnych i zachodnich województw odczują wpływ pozostałości huraganu Dorian na pogodę.

  W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ układu wyżowego znad Azorów. W środę z południowego zachodu popłynie cieplejsze powietrze polarne, które wypchnie chłodne masy powietrza.

  W środę rano możemy spodziewać się miejscami mgieł i zamgleń. Na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, na północy okresami duże. Temperatura maksymalnie wyniesie od 21 stopni na Pomorzu, przez 24 st. C w centrum, do 26 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków południowych. Okresami na północy jego porywy mogą być dość silne - na Wybrzeżu będą rozpędzać się do 50 kilometrów na godzinę.

  Pojawi się pozostałość Doriana

  W czwartek zachodnie i północne regiony Polski mogą odczuć wpływ ekshuraganu Dorian.

  >>> Były huragan Dorian zagraża Wielkiej Brytanii, powoli zbliża się też do Polski

  Dzień przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, które na zachodzie i północy będzie wzrastać do dużego. Dodatkowo wystąpią tam przelotne opady deszczu rzędu 5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Wybrzeżu, przez 23 st. C w centrum, do 24 st. C na południu i wschodzie kraju. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Na zachodzie i północy może być dość silny i w porywach rozpędzać się do 50 kilometrów na godzinę.

  W piątek należy się spodziewać umiarkowanego i dużego zachmurzenia kłębiastego. Na północy kraju wystąpią opady deszczu, ich suma nie powinna przekroczyć 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na północy, przez 22 st. C w centrum, do 24 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu i północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny.

  Chłodno i miejscami deszczowo

  W sobotę na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Na północy kraju chmur może być więcej, a do tego przelotnie popada deszcz do 5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 16 st. C na Podlasiu, przez 18 st. C w centrum, do 19 st. C na południu kraju. Północno-zachodni wiatr powieje umiarkowanie, a okresami dość silnie.

  Niedziela przyniesie zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie kraju okresami mogą pojawić się opady deszczu rzędu 5-15 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 15 st. C na Podlasiu, przez 17 st. C w centrum, do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach będzie osiągał do 60 km/h, powieje z północnego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...