Informacje
 • "Przepychanka" nad Polską. W górach obfite opady śniegu i bardzo silne porywy wiatru

  09-11-2019 15:48 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na najbliższe dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  W poniedziałek Polska stanie się granicą pomiędzy różnymi masami powietrza, co będzie miało ciekawy wpływ na pogodę.

  W niedzielę na południu i wschodzie kraju będzie pochmurno z opadami deszczu o sumie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. W Tatrach spadnie do 10-20 centymetrów śniegu. Poza tym wystąpią przejaśnienia, na zachodzie rozpogodzenia. Tylko na Pomorzu możliwe są słabe opady deszczu do 3 l/mkw. Termometry pokażą od 7 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i Górnym Śląsku, przez 8 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Podkarpaciu. Powieje północny i północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

  Pogoda na 11 listopada

  Od poniedziałku Polska będzie pod znaczącym wpływem układów niżowych znad Atlantyku oraz Morza Śródziemnego, które będą usiłowały przepchnąć się na wschód. Jednak blokował je będzie wyż znad Rosji. "Przepychanka" trwać ma do końca tygodnia. Polska znajdzie się w strefie starcia układów, które nad zachodnią część Europy ściągać będą chłodne masy powietrza z północy, a nad wschodnią ciepłe masy z południa. Granica między masami przebiegać będzie akurat nad Polską, stąd dużo chmur i duża różnica temperatury między wschodem i zachodem kraju, opady deszczu, a w górach obfite opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

  W poniedziałek, 11 listopada będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy od 7 st. C na północnym wschodzie, przez 9 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na południu. Południowy i zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny.

  Zapowiada się pochmurny wtorek z przejaśnieniami. Na południu, w centrum kraju oraz na Warmii i Mazurach okresami wystąpią opady deszczu i mżawki do 5-10 l/mkw. W Sudetach synoptycy prognozują deszcz ze śniegiem oraz śnieg, którego spadnie do 5-10 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 10 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Podkarpaciu. Wiatr południowy i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w górach silny może rozpędzić się do 80-100 kilometrów na godzinę.

  Deszcz i śnieg

  Przed nami pochmurna środa z okresowymi opadami deszczu i mżawki do 5-10 l/mkw. W Sudetach może padać deszcz ze śniegiem i śnieg, którego spadnie do 10-20 cm. Tylko na północnym zachodzie kraju będzie bez opadów. Termometry pokażą od 6 st. C na zachodzie, przez 10 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na południu. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w górach silny, powieje do 90-110 km/h.

  W czwartek wystąpi duże zachmurzenie, okresami popada deszcz o sumie do 5-15 l/mkw. W górach wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu (do 5-10 cm). Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Śląsku, przez 12 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, skręcający na zachodzie na północno-zachodni, będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W górach rozpędzi się do 90-110 km/h.

  Porywisty wiatr

  W piątek okresami wystąpią opady deszczu o sumie do 5-10 l/mkw. W górach synoptycy prognozują deszcz ze śniegiem i śnieg, którego spadnie do 5-10 cm. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, w górach będzie silny, może wiać z prędkością 80-100 km/h.

  Na sobotę synoptycy prognozują okresowe opady deszczu o sumie do 5-10 l/mkw. zachodzie kraju. Wiatr południowy, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 60-80 km/h, w górach do 120 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...