Informacje

 • Przyjdzie upragnione ochłodzenie, ale na krótko. Z burzami się nie rozstajemy

  09-08-2018 16:51

  Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni

  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  W nadchodzących dniach aura będzie gwałtowna i zmienna. Najwięcej pogodowych wyzwań stanie przed nami w piątek, kiedy spodziewane są groźne burze z ulewnym deszczem i porywistym wiatrem. Ulgę przyniesie ochłodzenie, ale pożegnanie z upałami nie potrwa długo.

  W piątek w całym kraju może spaść przelotny deszcz i burze, lokalnie z gradem. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie opady deszczu mogą być intensywne, spadnie nawet do 60 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 33 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, południowy, od zachodu skręcający na zachodni. W porywach burzowych może mocno powiać, do 90 kilometrów na godzinę.

  Sobota: słupki termometrów mocno w dół

  Pierwszy dzień weekendu będzie pogodny na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Na pozostałym obszarze kraju spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Czeka nas nagłe ochłodzenie. Termometry pokażą od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, ale w porywach burzowych może wiać z prędkością do 90 km/h.

  Bezchmurna niedziela

  Niedziela w całym kraju będzie słoneczna. Temperatura - na tle ostatnich dni - okaże się umiarkowana, wyniesie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Poniedziałek pełen słońca

  W poniedziałek wszędzie będzie pogodnie. Rozpocznie się powrót upałów. Temperatura wyniesie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, południowy wiatr.

  We wtorek popada

  W całym kraju spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Maksymalna temperatura w dzień wyniesie od 27 st. C na Pomorzu do 32 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, ale w porywach burzowych będzie osiągał prędkość do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • do WUJA1
  Długo nie pożyjesz,klima nie ma nic wspólnego ze zdrowiem!
  ~wilkiuk /2018-08-10 09:43
 • upały
  proponuję przestać zajmować się upałami, może dadzą spokój
  ~abble /2018-08-09 20:01
 • super jest!
  Pracuję klimatyzowanym biurze, po pracy wracam do domu klimatyzowanym autem i wypoczywam w kliamatyzowanym domu. Nierozumiem, skąd to narzekanie na tegoroczne lato.
  Wuja 1 /2018-08-09 19:46
 • Niech się już to pie*** lato skończy!
  Tylko męczy i nic więcej.
  Banosław /2018-08-09 17:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Zimne powietrze z Arktyki i Rosji będzie często napływać do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy. ...