Informacje

 • Przymrozki, miejscami intensywne opady śniegu. Ostrzeżenia

  17-04-2017 20:29

  Ostrzeżenia dla kilkunastu województw

  IMGW wydało ostrzeżenia przed przymrozkami i śniegiem

  TVN Meteo

  Na północy i w centrum kraju dokuczy nam niska temperatura, na południu - opady śniegu, które miejscami mogą być intensywne. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w większości województw.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu i przymrozkami.

  Ostrzeżenia przed przymrozkami

  OBOWIĄZUJĄ W WOJEWÓDZTWACH:

  Pomorskie

  Temperatura może spaść do -1 st. C, przy gruncie do -3 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21 do 8 rano we wtorek.

  Warmińsko-mazurskie

  Temperatura może spaść do -4 st. C, przy gruncie do -7 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 90%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 20.30 do 7.30 rano we wtorek.

  Kujawsko-pomorskie

  Temperatura może spaść do -1 st. C, przy gruncie do -3 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21 do 8 rano we wtorek.

  Mazowieckie, subregion północny i wschodni

  Temperatura może spaść do -2 st. C, przy gruncie do -5 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 90%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21 do 7 rano we wtorek.

  Podlaskie

  Temperatura może spaść do -4 st. C, przy gruncie do -7 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 90%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 20.30 do 7.30 rano we wtorek.

  Lubuskie

  Temperatura może spaść do -1 st. C, przy gruncie do -3 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 23 do 7.30 rano we wtorek.

  Wielkopolskie

  Temperatura może spaść do -1 st. C, przy gruncie do -3 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 90%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 23 do 7.30 rano we wtorek.

  Lubelskie, subregion północny

  Temperatura może spaść do -1 st. C, przy gruncie do -4 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21 do 7 rano we wtorek.

  Ostrzeżenia przed opadami śniegu

  OBOWIĄZUJĄ W WOJEWÓDZTWACH:

  Dolnośląskie, subregion Sudety i Przedgórze Sudeckie

  Na obszarach położonych powyżej 600 m n.p.m. mogą wystąpić opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 5 do 7 cm, lokalnie do 10 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 10 do 22.

  Śląskie, subregion jurajski, subregion centralny

  Prognozuje się opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Pokrywa śnieżna może przyrosnąć o 5 do 15 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 85 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21 do 9 rano w środę.

  Śląskie, Beskid Śląski i Żywiecki

  Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Pokrywa śnieżna może przyrosnąć od 20 do 30 cm, lokalnie do 40 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 85 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21 do 9 rano w środę.

  Małopolskie, subregion północny

  Prognozuje się opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Pokrywa śnieżna może przyrosnąć o od 5 do 15 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 85 proc.  Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21 do 9 rano w środę.

  Małopolskie, subregion południowy

  Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Pokrywa śnieżna może przyrosnąć od 20 cm do 30 cm, lokalnie do 40 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 85 proc.  Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21 do 9 rano w środę.

  Co oznacza alert?

  We wszystkich województwach, dla których wydano ostrzeżenia, ich stopień określa się jako pierwszy. Wiąże się on z wystąpieniem "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne".

  Należy więc ubierać się ciepło i patrzeć pod nogi - może zrobić się ślisko. Kierowcy powinni zachować ostrożność, drogi również mogą być śliskie i zaśnieżone.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...