Informacje

 • Rano padł rekord zimna.
  W ciągu dnia utrzymuje się mróz

  26-02-2018 06:40

  Prognoza pogody na dziś

  Miejscami popada śnieg

  PAP/EPA/Georgi Licovski

  Temperatura w całym kraju będzie ujemna, przewiduje się od -11 do -3 stopni Celsjusza. W nocy najzimniej było w Gołdapi, gdzie odnotowano -26,2 stopnia Celsjusza. Tej zimy to rekordowy mróz.

  W poniedziałek o godzinie 6 odnotowano rekordowo niską temperaturę podczas tej zimy. Aż -26,2 st. C były w warmińsko-mazurskiej Gołdapi. Do historycznego rekordu zmierzonego w styczniu 1940 roku w Siedlcach na Mazowszu zabrakło kilkunastu stopni. Wtedy termometry pokazywały -41 st. C.

  Tak było nocą

  Noc z niedzieli na poniedziałek także  była bardzo mroźna. Miejscami temperatura spadła nawet do -21 i -22 stopni Celsjusza.

  -22 st. C wskazały termometry o godz. 4 na Śnieżce. -21 st. C było w Kętrzynie, Mikołajkach, Zamościu i na Kasprowym Wierchu.

  Najcieplej było na północnym zachodzie kraju, w Goleniowie temperatura wynosiła -8, a w Koszalinie -9 st. C.

  Mroźny poniedziałek

  W ciągu dnia nad Polską wystąpi zmienne zachmurzenie. Na Pomorzu, Ziemi Lubskiej, Podkarpaciu i w Małopolsce pojawi się słaby, przelotny śnieg do 1 cm. Temperatura maksymalnie wyniesie od -11 st. C na Podlasiu do -3 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie spada, a w południe osiągnie wartość 1015 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia wyniesie od 70 do 80 procent. Wzrastać będzie w kierunku północno-zachodnim i południowo-wschodnim. W ciągu dnia, w związku z niską temperaturą w całym kraju, odczujemy zimno. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie zmienne i przelotnie wystąpi śnieg. Temperatura wzrośnie do -6 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie spada, w Gdańsku w południe osiągnie wartość 1029 hPa.

  KRAKÓW

  Pojawi się zmienne zachmurzenie, z przelotnym śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie -10 st. C. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego wschodu. Ciśnienie spada, w południe osiągnie wartość 993 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie zmienne zachmurzenie. Temperatura wzrośnie do -5 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie spada, w południe osiągnie wartość 1017 hPa.

  WARSZAWA

  Na ogół będzie pogodnie. Temperatura wzrośnie do -7 st. C. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego wschodu. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie wartość 1014 hPa.

  WROCŁAW

  Na ogół będzie pogodnie. Termometry wskażą do -6 st. C. Wystąpi wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1012 hPa, spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Stolica
  Dlaczego stolica Polski jest pomijana ? Czy pogodynka ma kompleksy? Warszawa powinna byc zawsze wyszczegolniona, jest stolica i serdeczne prosze aby nie umiejszac jej znaczenia!
  ~Obiektywna /2018-02-26 10:04
 • Ehhj
  Przecież jeszcze ładnych parę lat temu była taka temperatura normalna w zimie i nikt nie robił z tego afery.
  ~Sebciom /2018-02-26 09:11
 • Jaki sensacyjny news!
  Dzięki temu artykułowi wiem, że to co widzę za oknem to zima... Świetna praca w takim dziale - zimą pisać, że jest zima i zimno a latem, że jest lato i jest ciepło...
  ~Observer /2018-02-26 07:25
 • To pole jest wymagane
  "Zima jest to musi być zimno"
  ~Zimorodek /2018-02-25 22:14
 • Zima
  :D
  michel40 /2018-02-25 20:46

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczęło się lato, a wraz z nim wakacje. "Jest bardzo prawdopodobne, że będą c...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami bardzo ciepłe albo nawet gorące dni, ale upalne powietrze z Afryki na...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu znad Białorusi....