Informacje
 • Rekordowy mróz w piątek. Potem trochę cieplej

  01-02-2012 15:48 Prognoza pogody TVN Meteo na najbliższe pięć dni

  W piątek będzie -20 st. C w ciągu dnia

  PAP/Wojciech Pacewicz; film TVN24

  Zima pokazuje, na co ją stać. Siarczyste mrozy, które serwuje nam od kilku dni, to tylko preludium do tych nadchodzących. W piątek nad ranem termometry na północnym wschodzie wskażą -30 st. C. Od niedzieli spodziewane jest niewielkie ocieplenie, zacznie sypać śnieg.

  Nie mamy dobrych informacji dla tych, którzy mają już dość kilkudziesięciostopniowych mrozów. - Każdy z nadchodzących dni będzie chłodniejszy. W piątek rano może być nawet -20 st. C, spodziewamy się rekordu tej zimy - informuje synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

  Czwartek

  W czwartek temperatura spadnie do -20 st. C na Suwalszczyźnie. Na zachodzie, w najcieplejszym punkcie kraju, będzie -8 st. C. 19 kresek poniżej zera będzie na Warmii, 18 na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, - 16 st. C w centrum kraju i - 12 st. C na Dolnym Śląsku.

  Piątek

  Najprawdopodobniej najzimniejszym dniem tej zimy będzie piątek. Na Suwalszczyźnie słupki rtęci pokażą -20 st. C. Na Pomorzu Zachodnim nadal najcieplej: -8 st. C. Tęgi mróz spróbuje zrekompensować nam słońce, które będzie nam towarzyszyć przez cały dzień.

  W nocy z piątku na sobotę będzie nawet -30 st. C.

  Sobota

  Pierwszy dzień nadchodzącego weekendu przyniesie niewielkie zmiany. Na południowym-wschodzie poprószy słaby śnieg, a mróz nieznacznie zelżeje. Niestety, tylko na Suwalszczyźnie, bo tam temperatura minimalna wyniesie -18 st. C, a minimalna w nocy nawet -25 st. C. Na Pomorzu Zachodnim utrzyma się mróz na poziomie -7 st. C.

  Niedziela

  W niedziele natomiast mamy odczuć poprawę. Ma być trochę cieplej i zacznie padać śnieg. Lokalnie nawet od 5 do 10 cm. Na Suwalszczyźnie będzie maksymalnie -14 st. C, a w najcieplejszym punkcie kraju - Nizinie Szczecińskiej - słupki rtęci pokażą -6 st. C. Miniamlnie termometry pokażą natomiast -21 st. C.

  Poniedziałek

  Na początku kolejnego tygodnia nadal możemy liczyć na opady śniegu na Podkarpaciu i Pomorzu. Pogodnie i bez opadów będzie w pozostałej części kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od -12 st. C na Podlasiu do -4 st. C na Pomorzu Zachodnim.

  MSW ostrzega

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przypomina, aby w związku z silnymi mrozami, jakie utrzymują się w naszym kraju, zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne i starsze.

  Od kilku dni policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne m.in. pustostany czy ogródki działkowe.

  Zima to także okres zwiększonej liczby pożarów i zatruć tlenkiem węgla. Strażacy przypominają o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń grzewczych i gazowych i apelują aby do ogrzewania pomieszczeń używać wyłącznie sprzętów posiadających atesty.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • mokrzeszów
  W tej chwili -20
  ~kaftan /2012-02-03 03:52
 • Zwierzaki
  Dlaczego tvnmeteo nie apluje o zabezpieczenie schronienia dla zwierząt??? Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~Buvan /2012-02-02 19:14
 • Łódź
  13.00 klimatronic Passat -17 ale u mnie wśrodku +22
  ~piter /2012-02-02 13:03
 • Morąg
  ok godz 7 rano było -22
  ~mormag /2012-02-02 11:11
 • Grodzisk Mazowiecki
  o godz. 7 rano było -22
  ~duszek /2012-02-02 09:57

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...