Informacje

 • Są duże szanse na piękną pogodę w Święta

  16-03-2016 10:14

  Na termometrach możemy zobaczyć 15 st. C

  W Święta czeka nas ocieplenie

  TVN Meteo/Shutterstock

  Mamy rewelacyjną wiadomość. Według aktualnych modeli synoptycznych Święta Wielkanocne będą bardzo ciepłe. Na termometrach zobaczymy nawet 15 st. C. Jednak niestety do Wielkiej Soboty chłód nas nie opuści.

  - Do soboty 26 marca będzie chłodno. Temperatura będzie na poziomie maksymalnie 10 st. C, a czasami będzie chłodniej. Natomiast w czasie świąt sytuacja zacznie się zmieniać i zacznie się ocieplać - mówi Tomasz Wasilewski, prezenter pogody TVN Meteo.

  Model meteorologiczny GFS pokazuje, że w Wielkanoc temperatura ma wzrosnąć nawet do 15 st. C. Ocieplenie nastąpi w niedzielę i poniedziałek wielkanocny.

  Blokada wyżowa

  Natomiast prawie do świąt będzie chłodno. Może popadać deszcz ze śniegiem, w górach lekki śnieg. Odpowiada za to cyrkulacja powietrza nad Europą.

  - Nad Morzem Północnym mamy wyż, który rządzi pogodą także w Polsce. Natomiast nad morzem Śródziemnym znajduje się niż. Ten wyż ściąga na północ kontynentu, do Skandynawii, ciepłe powietrze. Dzięki temu na południu Norwegii było wczoraj 16 st. C. Jednocześnie ten niż ściąga zimne powietrze z północnego wschodu, które płynie m.in. do Italii. W okolicach Rzymu było wczoraj 15 st. C. Dzięki tej cyrkulacji do nas też płynie chłodniejsze powietrze i dlatego w nocy mieliśmy ujemną temperaturę - wyjaśnia Wasilewski.

  W Zakopanem termometry nad ranem pokazały -6 st. C, w Suwałkach  i Olsztynie -5 st. , w Chojnicach, Kętrzynie i Toruniu -4 st. C, a na tatrzańskich szczytach było nawet -10 st. C.

  - Ta cyrkulacja będzie się utrzymywać, mało tego, nowa porcja zimnego powietrza z północy może napłynąć do nas w czasie weekendu i temperatura będzie niższa niż teraz - opowiada Tomasz Wasilewski.

  Zatem byle do Świąt!

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • No tak bez śniegu?
  No jak to tak, bez tradycyjnego śniegu na Wielkanoc?
  ~WWS /2016-03-16 14:08
 • Pogoda
  Tak samo jak pisaliście, że będzie 17 stopni w połowie marca czyli teraz :D
  ~Warszawiak /2016-03-16 10:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...