Informacje
 • Saniom Świętego Mikołaja przydadzą się koła zamiast płóz

  21-12-2017 17:50 Prognoza pogody na pięć dni

  W Wigilię okresami będzie padał deszcz

  Foto: Jeremy Bishop/ Unsplash; Film: TVN24

  Szanse na "białe Boże Narodzenie" topnieją. W ciągu najbliższych pięciu dni możemy się spodziewać opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem, ale raczej nie śnieżnego krajobrazu za oknami. Temperatura maksymalna będzie osiągała pięć do dziesięciu stopni Celsjusza.

  Podczas najbliższej doby Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, związanego z wyżem znad Atlantyku. Wschodnia i południowa Polska pozostanie pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym. Z zachodu napływa ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

  Śnieg i deszcz ze śniegiem w piątek

  Piątek będzie pochmurny. Prognozuje się okresowe opady deszczu ze śniegiem - do jednego-trzech litrów na metr kwadratowy. Na wschodzie popada śnieg. Spadnie go od jednego do trzech centymetrów. Jedynie północny zachód pozostanie suchy. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 3 st. C w centrum do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu. Jego prędkość w porywach dojdzie do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Pochmurna sobota z opadami

  W sobotę Polska znajdzie się pod wpływem bardzo aktywnego układu niżowego z centrum nad Szwecją. Nad krajem przemieści się szeroka strefa frontu atmosferycznego z całym spektrum opadów. Dodatkowo wystąpi duża różnica ciśnienia między centrum niżu, a jego obrzeżami rozciągającymi się nad południową częścią kraju. Z tego powodu powieje silny wiatr, nad samym Bałtykiem w porywach przekraczających 100 km/h.

  Dzień będzie pochmurny. Na wschodzie i południu kraju okresami wystąpią opady deszczu ze śniegiem. W pozostałych regionach popada deszcz - do 5-15 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 2 st. C na Podkarpaciu, przez 4 st. C w centrum kraju do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h, a na Wybrzeżu do 100km/h.

  Niże będą rządzić w Święta

  Podczas świąt Polska pozostanie pod wpływem układów niżowych znad Skandynawii oraz północnego Atlantyku. Z południowego zachodu i zachodu będzie napływać ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. W poniedziałek kraj od południa obejmie wyż znad Morza Śródziemnego, stąd wystąpi lekka poprawa pogody. Na południu zanikną opady. We wtorek ponownie nadciągnie niż. Znajdziemy się w strumieniu ciepłego i wilgotnego powietrza z południa.

  Wigilia

  Zachmurzenie będzie duże. Okresami wystąpią opady deszczu, do 5-10 l/mkw. Padać nie powinno tylko na południowym zachodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Podkarpaciu, 8 st. C w centrum kraju do 9 st. C na zachodzie. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu, w porywach z prędkością do 70-90 km/h.

  Pierwszy dzień Świąt

  Na południu kraju wystąpią rozpogodzenia. Poza tym niebo pozostanie pochmurne. Okresami pojawią się opady deszczu oraz mżawki do 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 st. C na Podkarpaciu, 8 st. C w centrum kraju do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach dochodzący do 50-80 km/h.

  Drugi dzień Świąt

  Na niebie wystąpi duże zachmurzenie, jednak z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Podlasiu, 6 st. C w centrum kraju do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Swiety Mikolaj
  w najblizszych latach powinien sie lzej ubierac. Czas pomyslec o szortach.
  qolfa /2017-12-21 21:57

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...