Informacje
 • Silnie powieje, przelotnie popada,
  a w sobotę może być bardzo ciepło

  07-10-2019 16:37 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Zrobi się ciepło Foto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV | Video: TVN24

  W ciągu najbliższych dni temperatura maksymalna będzie wyższa niż w ostatnim czasie. Pojawi się jednak silny wiatr, nie zabraknie przelotnych opadów deszczu.

  W ciągu najbliższej doby dostaniemy się pod wpływ wielkiego układu niżowego znad Północnego Atlantyku. Od zachodu do Polski wkroczy deszczowy front, za którym z południowego zachodu popłynie cieplejsze polarne morskie powietrze.

  Deszcz i silny wiatr

  We wtorek w większości kraju zachmurzenie będzie duże, a na wschodzie i południowym wschodzie - umiarkowane. Od zachodu w głąb kraju będą przemieszczać się opady deszczu do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 10 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje południowo-zachodni wiatr, umiarkowany i okresami dość silny, w porywach osiągający prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

  W środę w całej Polsce utrzyma się duże zachmurzenie. Okresami wystąpią opady deszczu do 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 13 st. C na południowym wschodzie do 16 st. C w centrum kraju i 17 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

  Powieje mocniej

  Na czwartek prognozowane są większe przejaśnienia. Pojawią się jednak przelotne opady deszczu do 5-10 l/mkw. Temperatura wyniesie od 11 st. C na Podlasiu, przez 13 st. C w centrum, do 15 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z zachodu. Będzie umiarkowany i dość silny, w porywach wiejący z prędkością do 60 km/h.


  Piątek upłynie  pod znakiem dużego zachmurzenia i przejaśnień. Opadów synoptycy nie przewidują tylko na Podkarpaciu. W pozostałej części kraju spadnie do 5-15 l/mkw deszczu. Termometry pokażą od 12 st. C na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum. do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się umiarkowany, okresami silny. W porywach powieje do 60-80 km/h.

  Do 20 stopni

  Sobota zapowiada się na ogół z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Jedynie na północy kraju okresami będzie duże. Temperatura osiągnie od 14 st. C na Podlasiu, przez 17 st. C w centrum, po 20 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z południowego zachodu z dużą i umiarkowaną siłą w porywach do 50-70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...