Informacje

 • Silny wiatr i sztorm na Bałtyku.
  Niebezpiecznie na północy

  21-04-2017 12:47

  IMGW wydał ostrzeżenia

  Sztorm we Władysławowie

  adbi321/Kontakt24

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na wybrzeżu ostrzeżenia w związku ze sztormem i silny wiatrem. Alerty obowiązują do piątkowego wieczora, a niektóre do sobotniego poranka.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed sztormem na Bałtyku i silnym wiatrem na wybrzeżu. We wschodniej części Bałtyku szaleje sztorm o sile nawet do 9 stopni w skali Beauforta. Na wybrzeżu wiatr w porywach może osiągnąć nawet do 80 km/h.

  Ostrzeżenia obowiązują w:

  - zachodniej części strefy brzegowej; ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do piątku do godz. 14. Wiatr południowo-zachodni osiągnie siłę 5 do 6, w porywach do 7 w skali Beauforta. Ostrzeżenie może zostać przedłużone.

  - północnej części województwa zachodniopomorskiego; alert pierwszego stopnia jest ważny do soboty do godz. 6. W tym regionie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

  - wschodniej części strefy brzegowej; ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do piątku do godz. 23. W tym regionie powieje wiatr południowo-zachodni do zachodniego 6 do 7 w porywach 8, po południu i wieczorem możliwe porywy do 9 w skali Beauforta.

  - północnej części województwa pomorskiego; alert pierwszego stopnia jest ważny do piątku do północy. W ty, regionie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu i północnego-zachodu.

  Co oznaczają ostrzeżenia?

  Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

  Alert pierwszego stopnia oznacza "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepła, jesienna pogoda trwała tylko przez kilka dni i już nie ma szans na jej p...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem deszczowej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, post...