Informacje
 • Silny wiatr na południu.
  Prognoza zagrożeń IMGW

  16-12-2019 06:39 Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie
  Pogoda na Wigilię 23.12 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach pogoda w rejonach podgórskich może stwarzać zagrożenie. Prognozowany jest tam silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń na wtorek. W województwach śląskim podkarpackim możliwy jest silny wiatr. Mogą obowiązywać ostrzeżenia pierwszego stopnia.

  Prognozuje się w rejonach podgórskich wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 35 kilometrów na godzinę, w porywach do 70 km/h, z kierunku południowego.

  Prognoza zagrożeń na środę

  Również w środę IMGW może wydać ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alarmy mogą obowiązywać w województwie podkarpackim. Prognozuje się, że w rejonach podgórskich wystąpi silny wiatr wiejący ze średnią prędkością od 25 do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z południa.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Prognoza zagrożeń według definicji IMGW to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zarówno pod koniec stycznia, jak i na początku lutego do Polski nadal będzie nap...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem słabego klina wysokiego ciśnienia....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...