Informacje
 • Śliskie drogi na północy, na południu silny mróz.
  Żółte alerty

  20-01-2019 21:19 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Pogoda w ciągu nadchodzącej nocy oraz w poniedziałek o poranku może stać się groźna. Na północy kraju obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed oblodzeniami. W południowych regionach niebezpieczny może być mróz.

  Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami. Na północy temperatura będzie oscylować w granicach zera, co może powodować zamarzanie nawierzchni dróg i chodników.

  Silniejszego mrozu mogą spodziewać się mieszkańcy na krańcach południowych kraju. Tam również wydano alerty.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  OBLODZENIA

  W województwie pomorskim w powiatach nowodworskim, malborskim, tczewskim, gdańskim, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, puckim, wejherowskim, lęborskim, słupskim i Słupsku synoptycy IMGW prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie około -1 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna gruntu około -2 st. C. Alert będzie ważny do godziny 7 w poniedziałek.

  SILNY MRÓZ

  IMGW ostrzega też przed silny mrozem. W woj. małopolskim temperatura minimalna w nocy może wynieść od -18 st. C do -14 st. C, a temperatura maksymalna w dzień od -8 st. C do -4 st. C. Alert będzie obowiązywał do godziny 9 do wtorku.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Zgodnie z definicją IMGW, przewiduje ono warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...