Informacje
 • Śnieg wróci dopiero po świętach.
  Na razie chmury i deszcz

  21-12-2016 16:41 Prognoza pogody na najbliższe dni

  Prognoza pogody na najbliższe dni

  Shutterstock, wetterpate.de

  W najbliższych dniach południowo-wschodnia część Polski pozostanie pod wpływem wyżu znad Bałkanów. Pozostałe obszary kraju dostają się powoli w zasięg potężnego układu niżowego z centrum nad Północnym Atlantykiem. Zacznie do nas płynąć umiarkowanie ciepłe powietrze polarne z południowego zachodu.

  Na obrzeżach tego niżu rozwija się kolejny mniejszy, ale bardzo aktywny niż, którego centrum w Wigilię ulokuje się nad Morzem Norweskim. Układ ten przynieść ma na święta pogodę pochmurną, wilgotną i bardzo wietrzną. Temperatura w dzień będzie wysoka, jednak temperatura odczuwalna będzie o kilka stopni niższa, stąd też będzie chłodno.

  W czwartek popada

  Czwartkowy poranek przywita nas chmurami i mgłą. W dzień powinno się jednak rozpogodzić i w dużej części kraju pojawią się większe przejaśnienia. Jedynie na Wybrzeżu i Pomorzu pozostanie pochmurnie. Mogą tam się także pojawić niewielkie opady deszczu do 2 l/mkw. Termometry wskażą wartość maksymalną od 1 st. C na Podlasiu, 4 st. C w centrum kraju do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, a na Pomorzu nadal może silniejszy.

  Pochmurny piątek z opadami

  Niestety, pogoda nas nie rozpieści i piątek również upłynie w pochmurnej aurze. Okresowe opady śniegu z deszczem mogą wystąpić na północnym-wschodzie i wschodzie kraju. Mogą one miejscami zamarzać, co spowoduje gołoledź. Uwaga, na drogach będzie zatem ślisko! Poza tym, wszędzie poza Małopolską i Górnym Śląskiem spodziewamy się deszczu. Mokrej aurze będzie towarzyszyła temperatura maksymalna od 1 st. C na wschodzie, 2 st. C w centrum kraju do 4 st. C na Pomorzu i zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni, okresami może on być jednak dość silny i w porywach wyniesie do 50 km/h.

  W Wigilię niewielkie opady śniegu

  Wigilijny dzień będzie pochmurny, a okresami mogą pojawić się opady śniegu z deszczem do 5 l/mkw., a na zachodzie kraju, tylko deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Podkarpaciu, 3 st. C w centrum kraju do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Zachodni i południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach wyniesie do 60 km/h.

  10 st. C w pierwszy dzień świąt

  Niedziela również pochmurna. W większości kraju spodziewamy się opadów deszczu. Spadnie go od 5 do 15 l/mkw. Na wschodzie Polski będą to opady deszczu ze śniegiem. Na drogach może być ślisko. Temperatury jak na tę pory roku będą wysokie. Termometry wskażą wartość maksymalną od 3 st. C na Podkarpaciu, 6 st. C w centrum kraju, a na Pomorzu Zachodnim odnotujemy aż 10 st. C. Silny, południowo-zachodni wiatr w porywach 70-90 km/h, a na Wybrzeżu i w górach nawet powyżej 100 km/h.

  W drugi dzień świąt też ciepło

  Chociaż w poniedziałek będzie pochmurno, miejscami pojawią się przejaśnienia. Okresami spodziewamy się opadów deszczu do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Podkarpaciu, 8 st. C w centrum kraju do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje  silny wiatr zachodni, który w porywach wyniesie do 70-90 km/h.

  A po świętach…

  Tradycyjnie śnieg. We wtorek i środę spadnie go do 1-4 cm, a śniegu z deszczem do 5 l/mkw.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • tak
  trzeba się przyzwyczajać...
  ~jendrus /2016-12-21 23:37
 • Fatalnie, oby się zmieniło
  Przedmówco - puknij się w głowę. Zgnilizna i plucha - to jest pięknie?
  Jak to ktoś pisze "to skandal, powinien być śnieg i mróz."
  ~Nick /2016-12-21 19:30
 • pięknie
  oby tak dalej
  precz z unią /2016-12-21 17:51

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...