Informacje
 • Sobota jak cisza przed burzą. Potem wrócą silne porywy i lutowe "tropiki"

  14-02-2020 17:22 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Po całkiem pogodnej sobocie czeka nas powrót deszczu. Najbardziej nieprzyjemnie zapowiadają się niedziela i poniedziałek - te dni przyniosą dodatkowo porywisty wiatr. Będą miejsca, gdzie termometry pokażą nawet 14 stopni.

  W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na termometrach zobaczymy od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, wiatr z południowego zachodu. W strefie brzegowej powieje z prędkością dochodzącą do 60 kilometrów na godzinę.

  Pogoda na pięć dni

  Niedziela zapowiada się deszczowo na Nizinie Szczecińskiej, będą to jednak opady przelotne. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Temperatura wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie do 60-80 km/h. Wiać będzie z południowego zachodu. W strefie brzegowej porywy wiatru mogą przekraczać 90 km/h.

  Deszcz, a na termometrach nawet 13 stopni

  W poniedziałek czeka nas deszcz w całym kraju, ale jest szansa na niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy południowo-zachodni wiatr. W strefie brzegowej porywy wiatru mogą przekraczać 70 km/h.

  We wtorek tylko na południu będzie pogodnie. W pozostałych regionach możemy spodziewać się przelotnego deszczu. Na termometrach zobaczymy od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Odrobinę chłodniej

  Na środę prognozowane jest zmienne zachmurzenie. Deszcz popada jedynie na zachodzie. Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...