Informacje
 • Sprawdź, gdzie jest burza

  21-06-2020 21:00 Aktualna sytuacja pogodowa w Polsce
  Pogoda na poniedziałek 22.06 Foto: blitzortung.org | Video: tvnmeteo.pl

  Nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Sprawdź, gdzie jest burza i śledź aktualną sytuację pogodową w kraju.

  Jak poinformowała w niedzielę przed godziną 21 synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, nad Polską przemieszcza się front atmosferyczny, na którym miejscami występują burze. Front rozciąga się nad Kujawami, Mazowszem, Ziemią Łódzką, Górnym Śląskiem i Małopolską.

  Przed burzami z gradem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Obowiązują alarmy pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia.

  Gdzie jest burza?

  Grzmi w rejonie województw:

  - mazowieckiego, w pasie Żuromin - Bieżuń - Sierpc. Burze idą w kierunku Rypina;

  - łódzkiego, w rejonie Radomska. Burze idą w kierunku Działoszyna;

  - śląskiego, w pasie Częstochowa - Koniecpol - Myszków. Burze idą w kierunku Kłobucka, Blachowni i Woźników;

  Wyładowania zmierzają na zachód z prędkością 40 kilometrów na godzinę. Burze są umiarkowane, na Mazowszu i Kielecczyźnie silne, z opadami deszczu do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, gradu i porywami wiatru do 80-90 km/h.

  Nad Podkarpaciem przemieszcza się kolejna wąska strefa burz zmierzająca na zachód. Grzmi w pasie Sandomierz - Stalowa Wola - Nowa Dęba - Rudnik nad Sanem - Sokołów Małopolski - Rzeszów. Zjawiska wędrują na Mielec i Ropczyce.

  Na Lubelszczyźnie pojawiły się izolowane burze w rejonie Terespola, Parczewa oraz Łaszczowa. Idą w kierunku Białej Podlaskiej, Lubartowa i Tomaszowa Lubelskiego.

  Nad Podkarpaciem przemieszcza się kolejna wąska strefa burz zmierzająca na zachód. Grzmi w pasie Zaklików - Stalowa Wola - Rudnik nad Sanem - Leżajsk - Sieniawa - Radosław. Zjawiska wędrują na Sandomierz - Nową Dębę - Sokołów Małopolski - Łańcut - Przeworsk i Pruchnik.

  Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...