Informacje
 • Srogi mróz coraz bliżej. Nocami nawet
  -20 stopni, w dzień też zmarzniemy

  22-02-2018 17:15 Prognoza pogody na pięć dni

  Czekają nas mroźne dni

  Shutterstock, ventusky.com

  Tęgi mróz już puka do Polski. Dni stają się coraz chłodniejsze, a prawdziwe uderzenie nadejdzie od soboty.

  Piątek będzie mroźnym dniem. Nad ranem temperatura minimalna wyniesie od -15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -7 st. C na Pomorzu Zachodnim.

  W ciągu dnia zachmurzenie okaże się przeważnie małe i umiarkowane, a okresami duże. Na południowym wschodzie spadnie do 1-2 cm śniegu. Słabe opady możliwe są również na Wybrzeżu. Termometry wskażą maksymalnie od -7 st. C na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C do 1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

  Sobota z przejaśnieniami

  W sobotę nad ranem temperatura spadnie do -15 st. C na północnym wschodzie, a do -6 st. C na Pomorzu.

  Dzień okaże się przeważnie pochmurny, ale z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W regionach północno-wschodnich i południowo-wschodnich popada śnieg, do 1-2 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -10 st. C na Podlasiu, przez -4 st. w centrum, do zera stopni na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Północno-wschodni wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny.

  Pogodna niedziela

  W niedzielę o poranku na północnym wschodzie odnotujemy zaledwie -18 st. C. Najcieplejsze okaże się Pomorze, gdzie termometry wskażą -8 st. C.

  W prawie całym kraju niebo pozostanie pogodne. Jedynie na Pomorzu i południowym wschodzie kraju zachmurzy się. Poprószy też śnieg - do 1-2 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -11 st. C. na Podlasiu, przez -7 st. C w centrum do -2 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  W poniedziałek minimalnie -20 stopni

  W poniedziałkowy poranek termometry zanotują minimalnie od -20 st. C na północnym wschodzie do -8 st. C na Pomorzu.

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie na Pomorzu duże. Wystąpią tam również słabe opady śniegu - nie więcej niż jeden centymetr. Temperatura maksymalna wyniesie od -10 st. C w regionach wschodnich, przez -7 st. C w centrum do -3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Dostawa śniegu we wtorek

  We wtorek nad ranem również odnotujemy tęgi mróz - na północnym wschodzie będzie jedynie -20 st. C, a na Pomorzu -6 st. C.

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, od południowego wschodu wzrastające do dużego. W głąb kraju przemieści się strefa opadów śniegu - spadnie go maksymalnie do 5 cm. Słabo może poprószyć również na Pomorzu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -10 st. C na Podkarpaciu, przez -6 st. C w centrum do -3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Przeważnie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr powieje z północnego wschodu.

  Środowy poranek okaże się trochę cieplejszy, a właściwie - mniej mroźny. Na północy temperatura wyniesie -18 st. C, a na wschodzie -10.

  W czwartek nad ranem ponownie odnotuje się -20 st. C - tyle będzie na północnym wschodzie. Na południu zaś termometry pokażą 12 kresek na minusie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Nie taki diabeł straszny...
  Pomijając bezdomnych to cała reszta raczej nie zamarznie, jak kilka dni utrzyma się taka pogoda. Przecież to zima i o to chodzi, żeby wymroziło zarazki, robactwo itd. Przyzwyczailiśmy się do lekkich zim i byle jaki mrozek, a już wielki lament. Prawda jest taka, że ludzie współcześni to słabeusze w porównaniu ze swoimi przodkami. Gdy tylko temperatura spada poniżej 5 stopni, ubierają się tak, jakby mieszkali na Alasce albo na Syberii.
  ~bzz /2018-02-23 08:05

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia o nazwie Wiktoria zna...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...