Informacje
 • Świąteczna pogodowa przeplatanka. Deszcz, śnieg, a miejscami słońce

  22-12-2018 16:10 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody w kolejnych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  Aura w kolejnych dniach przyniesie pogodowy kalejdoskop: od śniegu, przez deszcz ze śniegiem, a nawet po deszcz. Będą dni, kiedy temperatura spadnie lekko poniżej zera, ale silnych mrozów nie będzie.

  W niedzielę chmury zasnują niebo nad całym krajem. Na zachodzie może popadać deszcz, a na pozostałym obszarze należy spodziewać się deszczu ze śniegiem bądź śniegu. Temperatura wyniesie maksymalnie od zera stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje na ogół umiarkowany wiatr z zachodu, choć w porywach rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę.

  Wigilia pogodna tylko na zachodzie

  Wigilia okaże się pogodna tylko na zachodzie. Na pozostałym obszarze Polski mogą wystąpić przelotne opady śniegu. Miejscami chwyci lekki mróz. Termometry pokażą maksymalnie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje umiarkowany wiatr. Chwilami powieje mocniej, porywy osiągną do 50 km/h.

  Chwyci lekki mróz

  W pierwszy dzień świąt nie mamy co liczyć na słońce. Na Pomorzu popada deszcz. Poza tym opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Pomorzu. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach osiągnie prędkość do 50 km/h.

  Odrobinę cieplej

  Drugi dzień świąt również będzie pochmurny: z opadami deszczu na Pomorzu, a w pozostałych regionach - śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Pomorzu. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, ale jego prędkość w porywach może wzrastać do 50 km/h.

  Po świętach pogodnie w części kraju

  Czwartek na północy Polski upłynie pod znakiem opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Mieszkańcy pozostałych regionów będą mogli liczyć na słońce. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. na Pomorzu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...