Informacje
 • Temperatura spadała "na łeb na szyję". Przy gruncie było nawet -9 stopni

  16-04-2019 11:00 Za nami wyjątkowo chłodny poranek
  Nad Skandynawią jest mroźny wyż Foto: TVN24 | Video: TVN24

  "Zimna Kaśka", czyli potężny wyż Katharina, we wtorkowy poranek dała się we znaki wielu regionom kraju. Temperatura przy gruncie spadła do nawet -9 stopni Celsjusza.

  Zgodnie z prognozami wyż Katharina znad Skandynawii przez ostanie dni ściągał z północy zimne masy powietrza arktycznego, w których temperatura spadała nad ranem poniżej zera "na łeb na szyję". Jak tłumaczy synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, sprzyjały temu nocne rozpogodzenia - noc była piękna, pogodna i mroźna. "Zimna Kaśka" we wtorek dała się we znaki wielu regionom kraju.

  Tutaj zrobiło się mroźno

  Najniższą temperaturę przy gruncie o poranku (-9 stopni Celsjusza) odnotowano w Rzeszowie-Jasionce. Nieco cieplej było w Suwałkach, Ostrołęce, Białymstoku, Siedlcach, Terespolu, Łodzi, Kozienicach i Zamościu - tam przy gruncie termometry pokazały -8 st. C. W Szczecinku, Toruniu, Sulejowie, Jeleniej Górze i Kłodzku odnotowano przy gruncie -7 st. C.

  Zobacz, jak chłodny był poranek w Kamiennej Górze:

  Czeka nas zmiana

  Jak prognozuje synoptyk, sytuacja pogodowa zaczyna się zmieniać. Zimna masa powietrza będzie wypierana przez cieplejsze masy płynące z kierunków wschodnich i południowych. Stąd noc z wtorku na środę będzie już cieplejsza, choć lokalnie na zachodzie nie można wykluczyć mrozu do -1, -2 st. C.

  >>>> Dowiedz się więcej o "Zimnej Kaśce"

  O pogodowej zmianie mówił też na antenie TVN24 w programie "Wstajesz i wiesz" prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. Za wschodnią granicą naszego kraju znajduje się niż przynoszący opady deszczu. W kolejnych godzinach popsuje on pogodę w części Polski. Może spaść do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy.

  - Ta strefa (opadów - red.) do końca wtorku dotrze do środkowej Polski, również do Warszawy. Zachód pozostanie pogodny i przez cały dzień tam będzie fajna pogoda - mówił Wasilewski.

  >>>> Sprawdź, co o sytuacji pogodowej mówił Tomasz Wasilewski

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...