Informacje
 • Tęsknicie za latem? Jeszcze daje o sobie znać na południu Europy i w Egipcie

  29-09-2014 19:10 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów europejskich i światowych

  W Egipcie słońca jutro na pewno nie zabraknie

  Fot: Shutterstock / Film: TVN Meteo

  W kalendarzu trwa jesień, ale w południowej Europie dominuje letnia aura. We wtorek wszędzie termometry pokażą powyżej 20 st. C. Lokalnie może też popadać i zagrzmieć. Również w Afryce słońca nie zabraknie. Niezadowoleni z pogody będą turyści w Indiach.

  We wtorek na Wyspach Kanaryjskich może popadać i zagrzmieć. Temperatura powietrza wyniesie od 24 st. C w Las Palmas de Gran Canaria do 26 st. C w Santa Cruz de Tenerife. Odczucie ciepła może zaniżyć dość silny wiatr (do 33 km/h). Na Maderze będzie panowała podobna aura. Słupki rtęci nie przekroczą jednak 20 st. C.

  Letnia aura w południowej Europie

  Lato nie opuściło jeszcze Hiszpanii i Portugalii. Nadmorskie kurorty będą pełne słońca. Zachmurzy się i popada jedynie rejonie Alicante, Walencji i Barcelony. Turyści w tych miejscowościach muszą być przygotowani na burze. Synoptycy prognozują od 23 st. C w Barcelonie i Viana do Castelo do 26 st. C w Faro.

  Nad Lazurowym Wybrzeżem turyści nie będą zadowoleni z pogody. Wszędzie będzie padać, a lokalnie może też zagrzmieć. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 21 st. C w Narbonne i Montpellier do 24 st. C w Nicei i Cannes. Umiarkowany wiatr dokuczy wypoczywającym w rejonie Marsylii i Tulon.

  Słońce nad Morzem Śródziemnym

  We Włoszech, w Chorwacji, Czarnogórze i Grecji wczasowicze nie będą narzekać na pogodę. Będzie ciepło i słonecznie. Niebo zakryją pojedyncze chmury jedynie w rejonie Rovinj, Genui, Wenecji, Rimini i na Krecie. Temperatura powietrza zawaha się od 22-23 st. C w rejonach Alp do 27 st. C na Rodos, Caligari i Marsyli.

  Z kolei na Cyprze synoptycy prognozują nawet 28 st. C. Urlopowicze cieszyć się będą bezchmurnym niebem.

  W kurortach południowej Turcji zapowiada się piękny dzień. Słońce będzie towarzyszyć turystom do samego zachodu. Temperatura powietrza utrzyma się na poziomie 27-28 st. C.

  Gorąca Afryka

  Upał nie opuścił jeszcze krajów arabskich. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia pokażą 31-34 st. C. Temperatura powietrza poniżej 30 st. C będzie w rejonach miast Monastyr, Aleksandria oraz w Maroku. W kurortach Afryki północnej we wtorek nie spadnie ani jedna kropla deszczu.

  Deszczowe Indie

  W basenie Morza Karaibskiego zapowiada się pochmurny dzień, ale popada jedynie w Hawanie i Acapulco. Temperatura powietrza sięgnie 33 st. C na Dominikanie.

  Turyści odpoczywający w Indiach nie powinni wychodzić z domu bez parasola. Termometry wskażą od 29 st. C na Malediwach do 32 st. C w Madrasie.

  W Indonezji jedynie w rejonie Dżakarty i Bali będzie słonecznie. Wszędzie będzie powyżej 30 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...