Informacje

 • Upał coraz bliżej. A z nim burze

  18-07-2017 08:56

  Będzie gorąco, ale nie zawsze słonecznie

  Nadchodzą upalne dni

  Shutterstock

  W ciągu najbliższych pięciu dni temperatura będzie wzrastać. Wystąpią przelotne opady deszczu. W wielu miejscach zagrzmi i powieje silny wiatr. Synoptycy przewidują również opady gradu.

  Jak informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek, Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Morza Północnego. Tylko południowa część kraju będzie w strefie płytkiej zatoki niżowej frontu atmosferycznego, który jest związany z niżem znad Atlantyku. Niemalże cały obszar kraju pozostanie w umiarkowanie cieplej masie powietrza polarnego.

  Pogodny wtorek

  W ciągu dnia wystąpi zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. W Sudetach, Karpatach i na Pogórzu Karpackim chmur zacznie przybywać. Tam też spadnie deszcz rzędu 5-20 l/mkw. Lokalnie zagrzmi. Słabe opady deszczu możliwe są również w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Porywy burzowe mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h.

  Szykuje się rozpogodzenie

  Środa zapowiada się pogodnie. Jedynie na południu kraju wystąpi zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Miejscami przelotnie popada deszcz do 10-20 l/mkw. i zagrzmi. Termometry wskażą maksymalnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie, 27 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zmienny wiatr o słabym natężeniu. Jednak w porywach burzowych będzie silny i może osiągnąć prędkość do 90 km/godz.

  Burze z gradem

  Czwartek zapowiada się pochmurnie. Przewidywane jest zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Natomiast na zachodzie i południu kraju wzrośnie do dużego. Wystąpią tam opady deszczu rzędu 10-30 l/mkw. Miejscami zagrzmi i spadnie grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C na Podlasiu, 30 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Śląsku. Powieje wiatr wschodni i południowo-wschodni o sile słabej i umiarkowanej. W burzach okaże się silny - porywy wiatru osiągną do 90 km/h.

  Gorąco i burzowo

  W piątek wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Po południu wzrośnie do dużego. Pojawią się przelotne opady deszczu do 10-40 l/mkw. i oraz burze z gradem. Termometry wskażą maksymalnie w ciągu dnia 24 st. C na Pomorzu, 30 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Podkarpaciu. Z południowego-wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Okresami podczas burz powiewy będą silne do 90 km/h.

  Znowu zagrzmi

  Sobota zapowiada się pochmurnie. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu do 10-30 l/mkw. Na południu Polski wystąpią burze. Termometry wskażą w ciągu dnia od 23 st. C na Pomorzu, 26 st. C w centrum kraju do 28 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-zachodni i zachodni wiatr o słabym i umiarkowanym natężeniu. Okresami będzie dość silny w trakcie burz osiągając prędkość do 90 km/h.  

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...