Informacje
 • Upał nie ustąpi. To niejedyne zagrożenie ze strony pogody

  11-06-2019 17:42 Sprawdź, gdzie mogą obowiązywać alerty
  Prognoza pogody na kolejne dni Foto: flickr/ Brandur Øssursson/ public domain, Ventusky.com | Video: TVN24

  Najbliższe dni w wielu regionach kraju nadal będą upalne. Wraz z wysoką temperaturą pojawią się burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał orientacyjną prognozę zagrożeń.

  W środę na zachodzie prognozowane są przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. W pozostałych regionach kraju będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 31 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 35 stopni na Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce. Słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  Na ten dzień synoptycy IMGW planują wydanie ostrzeżeń drugiego stopnia przed upałami dla wszystkich województw. Zagrożeniem mogą być również burze z gradem. Alarmy drugiego stopnia mogą zostać wydane dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Pierwszy stopień alarmu przed burzami z gradem może dotyczyć województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i opolskiego.

  Nadal gorąco i burzowo

  W czwartek na zachodzie Polski będzie pogodnie. Poza tym prognozowane są przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 34 stopni na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  Również tego dnia mogą zostać wydane alarmy drugiego stopnia przed upałami dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

  Niebezpieczne mogą być też burze z gradem. Synoptycy IMGW mogą wydać alarmy drugiego stopnia dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Pierwszy stopień ostrzeżeń możliwy jest na terenie województw: pomorskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

  Nawet 33 stopnie Celsjusza

  W piątek na wschodzie Polski przelotnie popada deszcz, możliwe są burze - lokalnie z gradem. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie od 33 stopni na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

  Na ten dzień również mogą zostać wydane żółte alarmy IMGW. Te dotyczące upałów będą dotyczyć województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Natomiast przed burzami synoptycy IMGW ostrzegać mogą mieszkańców województwa lubelskiego.

  Przede wszystkim słońce

  W sobotę na zachodzie przelotnie popada deszcz i pojawią się burze, lokalnie może im towarzyszyć grad. W innych częściach kraju będzie słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 29 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 34 stopni na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr będzie wiał z południowego wschodu, a w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

  Dużo deszczu

  Niedziela na Pomorzu zapowiada się pogodnie. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu i burze, w trakcie których lokalnie może spaść grad. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 28 st. C na Pomorzu do 33 st. C na Podkarpaciu. Z południowego wschodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

  Czym jest orientacyjna prognoza zagrożeń?

  Zgodnie z definicją IMGW prognoza zawiera orientacyjną informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Już za kilka dni temperatura przekroczy 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju niżu Theo znad Rosji i związanego z nim frontu atm...