Informacje
 • Upalnie w Grecji i Turcji, deszczowo i burzowo w Indonezji

  14-08-2014 18:59 Prognoza pogody dla kurortów w Europie i na świecie

  Fala upałów w greckich, cypryjskich i tureckich kurortach

  Zdj: Shutterstock, film: TVN Meteo

  W europejskich kurortach dominować będzie słoneczna aura. Zdarzą się jednak i takie miejsca, w których spadnie deszcz. W Grecji, na Cyprze i w Turcji temperatura przekroczy 32 st. C. Turyści na wyspach Indonezji i nad Zatoką Meksykańską mogą spodziewać się burz.

  Niebo nad Wyspami Kanaryjskimi będzie zachmurzone. Synoptycy prognozują od 24 st. C na Gran Canarii do 27 st. C na Teneryfie.

  Bezchmurne portugalskie niebo

  Na portugalskim wybrzeżu turyści mogą spodziewać się słonecznej pogody. Termometry wskażą od 23 st. C w Porto do 29 st. C w Vila Nova de Milfontes. Niebo nad hiszpańskimi kurortami będzie pokryte chmurami. Temperatura będzie się wahała od 25 st. C w Barcelonie do 27 st. C w pozostałych ośrodkach turystycznych.

  Pochmurna aura we Francji

  Meteorolodzy przewidują zróżnicowaną pogodę na Lazurowym Wybrzeżu. Deszcz prognozowany jest w Perpignan, pochmurna aura w Narbonne i w Montpellier. W pozostałych kurortach będzie słonecznie. Termometry wskażą od 26 st. C w Perpignan i Marsylii do 28 st. C w Nicei i Montpellier.

  Zróżnicowana pogoda we Włoszech

  Nad północnymi Włochami zawisną chmury, z których nie powinien spaść deszcz. Temperatura zawaha się od 23 st. C w Sassari do 32 st. C w Syrakuzach. Turyści przebywający w Chorwacji będą zadowoleni z aury. Meteorolodzy przewidują od 15 st. C na północy do 29 st. C w Makarskiej.

  Upalna Grecja, Turcja i Cypr

  Kolejny dzień z upalną temperaturą prognozowany jest w Grecji. Termometry wskażą od 31 st. C na Rodos do 36 st. C w Salonikach. Na Cyprze aura będzie podobna. Synoptycy prognozują od 32 st. C do 34 st. C. W Turcji plaże zapełnią amatorzy opalania. Synoptycy prognozują od 32 st. C w Bodrum do 36 st. C w pozostałych kurortach.

  Do 42 st. C w Izraelu

  W Izraelu prognozowane jest bezchmurne niebo. Termometry wskażą od 32 st. C w Hajfie do 42 st. C w Ejlacie. Turyści przebywający w Egipcie mogą się spodziewać typowej temperatury dla tego regionu i pory roku. Synoptycy prognozują od 32 st. C w Aleksandrii do 40 st. C w Hurgadzie. W Tunezji turyści będą zadowoleni z pogody. Meteorolodzy przewidują od 29 st. C w Tabarce do 33 st. C w Monastyrze.

  Burzowa aura nad Zatoką Meksykańską

  Kurorty nad Zatoką Meksykańską będą spowite chmurami burzowymi. Nie powinno zagrzmieć jedynie na Dominikanie. Termometry wskażą od 31 st. C w Caracas do 34 st. C w Puerto Plata. Wczasowicze, którzy wypoczywają na Malediwach mogą spodziewać się deszczowej aury. Temperatura wyniesie 30 st. C. Deszczowo-burzowa pogoda prognozowana jest również na głównych wyspach Indonezji. Temperatura zawaha się od 29 st. C na Bali do 32 st. C na Jawie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Wyż Jurgen nieustannie kształtuje pogodę w naszym kraju....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...