Informacje
 • Upały i bezchmurne niebo w wielu światowych kurortach

  05-07-2014 20:15 Prognoza pogody dla kurortów europejskich i światowych

  W wielu światowych kurortach pogoda będzie sprzyjać wypoczynkowi

  Fot.: Shutterstock, film: TVN Meteo

  Wielu turystów liczy na taką właśnie pogodę, jaka będzie w wielu światowych kurortach. Plaże będą zapełnione, a amatorzy opalania będą mieli prawdziwą ucztę. Nie wszędzie jednak pogoda dopisze - wczasowicze na Lazurowym Wybrzeżu muszą nastawić się na burze i deszcze.

  Turyści na Wyspach Kanaryjskich nie będą narzekać na pogodę. Termometry wskażą tam od 23 st. C na Gran Canarii do 25 st. C na Teneryfie. Temperatura wody wyniesie 21 st. C.

  W Portugalii termometry wskażą od 20 do 27 st. C. Na północy możliwe są burze. Natomiast na południu turyści tłumnie przybędą na plaże.

  Hiszpańskie wybrzeże będzie skąpane w słońcu. Pogoda przyciągnie nad Morze Śródziemne amatorów kąpieli słonecznych i morskich. Termometry wskażą od 28 st. C w Barcelonie do 31 st. C w Alicante i Walencji.

  Burzowo na Lazurowym Wybrzeżu

  Burzowa pogoda czeka na turystów przebywających na Lazurowym Wybrzeżu. Temperatura oscylować będzie od 26 st. C w Nicei do 30 st. C  w Perpignan.

  Na północy Chorwacji turyści będą narzekać na aurę. Meteorolodzy zapowiadają bowiem deszcze. Od Splitu do Dubrovnika wczasowiczów czeka słoneczny dzień. Temperatura zawaha się od 27 st. C na północy Chorwacji do 30 st. C w Makarskiej.

  Upały we Włoszech, w Grecji i Turcji

  Włoskie kurorty na południu będą skąpane w słońcu. Na północy synoptycy spodziewają się burz. Termometry wskażą od 25 st. C w Genui do 35 st. C w Syrakuzach. Woda będzie oscylować od 22 do 24 st. C.

  Na Krecie prognozowane jest 27 st. C, a w Grecji kontynentalnej synoptycy zapowiadają 30 st. C i pogodne niebo. Na Korfu i Rodos spodziewane jest po 31 st. C.

  Turyści przebywający w Turcji będą zadowoleni z pogody. W Bodrum termometry wskażą 34 st. C, w pozostałej części synoptycy przewidują 35 st. C. Temperatura wody prawie wszędzie wyniesie 25 st. C.

  Deszczowo w północnej Tunezji

  W Izraelu będzie upalnie, prognozowane jest od 30 st. C do 40 st. C.

  W egipskich kurortach temperatura oscylować będzie od 31 st. C w Aleksandrii do 37 st. C w Sharm el Sheikh.

  Na północy Tunezji synoptycy prognozują deszczowy dzień. Tylko na Dżerbie będzie bezchmurne niebo. Termometry wskażą od 31 st. C na Dżerbie do 35 st. C w Tunisie i Monastyrze.

  Gwałtowne burze nad Zatoką Meksykańską

  Turyści przebywający w Ameryce Łacińskiej mogą spodziewać się burzowego dnia. Jedynie w Cancun nie powinno zagrzmieć. Synoptycy przewidują od 31 st. C w Caracas do 33 st. C w Puerto Plata i Hawana.

  Bali i Malediwy skąpane w słońcu

  Na Malediwach wczasowiczów przywita słoneczny dzień. Temperatura wyniesie 30 st. C. Na niebie nie powinna pojawić się żadna chmura.

  Burzowy dzień czeka natomiast wypoczywających przebywających w Phuket, Medan i Dżakarcie. Termometry wskażą tam 32 st. C. Na Bali bezchmurna pogoda i 37 st. C rozpieści turystów łakomych słońca.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...