Do Polski zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze - 20-11-2017
W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem postępującej od Dolnego Śląska w głąb kraju zatoki niżowej z frontem atmosferycznym. czytaj dalej
Na północnym wschodzie pojawi się oblodzenie - uwaga, będzie ślisko. Z kolei z powodu opadów poziom rzek w niektórych regionach może się podnosić. Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne.
WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE
Rzeki Przymorza
W związku z prognozowanymi dalszymi opadami atmosferycznymi w zlewni Słupi, Łeby i Redy przewiduje się wzrost stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z osiągnięciem stanów alarmowych.
Ostrzeżenie obowiązuje do wtorku do godz. 8.
Ujściowy odcinek Odry wraz ze zlewnią Zalewu Szczecińskiego
W związku z prognozowanym silnym wiatrem z kierunku zachodniego i północno-zachodniego oraz wysokim napełnieniem Bałtyku (549 cm w niedzielę) w ujściowym odcinku Odry i w zlewni Zalewu Szczecińskiego przewiduje się wzrost poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów alarmowych.
Alarm jest ważny do wtorku do godz. 8.00.
Wybrzeże zachodnie i wschodnie
W związku z prognozowanym silnym wiatrem z kierunku zachodniego i północno-zachodniego oraz wysokim napełnieniem Bałtyku (549 cm w niedzielę) na całym Wybrzeżu przewiduje się przekroczenie stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów alarmowych.
Ostrzeżenie obowiązuje do wtorku do godz. 8.
WOJEWÓDZTWO POMORSKIE
Żuławy i Zalew Wiślany
W związku z utrzymującym się wysokim napełnieniem Bałtyku (ponad 550 cm) oraz wiatrem z kierunku północno-zachodniego i zachodniego, na Żuławach i Zalewie Wiślanym prognozuje się wzrost stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanu alarmowego.Alarm obowiązuje do wtorku do godz. 8.
Rzeki Przymorza
W związku z prognozowanymi dalszymi opadami atmosferycznymi w zlewni Słupi, Łeby i Redy przewiduje się wzrost stanów wody powyżej ostrzegawczych, lokalnie z osiągnięciem stanów alarmowych.
Ostrzeżenie jest ważne do wtorku do godz. 8.
Wybrzeże zachodnie i wschodnie
W związku z prognozowanym silnym wiatrem z kierunku zachodniego i północno-zachodniego oraz wysokim napełnieniem Bałtyku (549 cm w niedzielę) na całym Wybrzeżu przewiduje się przekroczenie stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów alarmowych.
Alarm obowiązuje do wtorku do godz 8.
WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Zlewnie rzek wpadających do Zalewu Wiślanego
W związku ze spływem wód opadowych na rzekach uchodzących do Zalewu Wiślanego prognozowane są wzrosty stanów wody, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych, z możliwością osiągnięcia stanów alarmowych na rzece Wąska.
Ostrzeżenie jest ważne do środy do godz. 8.
Żuławy i Zalew Wiślany
W związku z utrzymującym się wysokim napełnieniem Bałtyku (ponad 550 cm), wiatrem z kierunku półłnocno-zachodniego i zachodniego, na Żuławach i Zalewie Wiślanym prognozuje się wzrosty stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanu alarmowego.
Alarm obowiązuje do wtorku do godz. 8.
Wysoki poziom wód wystąpił w poniedziałek także w województwie lubuskim:
Takie alarmy oznaczają, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych.
WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, które występowały w dzień przy temperaturze powyżej 0 st. C, prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -2 st. C do -1 st. C, przy gruncie od -4 st. C do -1 st. C.
Ostrzeżenie jest ważne do godz. 8 we wtorek.
WOJEWÓDZTWO PODLASKIE
Po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, które występowały w dzień przy temperaturze powyżej 0 st. C, prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -3 st. C do -1 st. C, przy gruncie od -4 st. C do -1 st. C.Alarm obowiązuje od poniedziałku od godz. 20 do wtorku do godz. 8.
WOJEWÓDZTWO POMORSKIE
Po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, które występowały w dzień przy temperaturze powyżej 0 st. C, prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -4 st. C do -1 st. C, przy gruncie od -5 st. C do -3 st. C.
Ostrzeżenie jest ważne od godz. 19 w poniedziałek do godz. 8 we wtorek.
WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE - subregion wewnętrzny wschodni
Lokalnie występuje i prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -2 st. C do -1 st. C, przy gruncie od -4 st. C do -2 st. C.
Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku od godz. 21 do wtorku do godz. 8.
WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
Po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, które występowały w dzień przy temperaturze powyżej 0 st. C, prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna osiągnie od -4 st. C do -1 st. C, przy gruncie od -5 st. C do -3 st. C.
Alarm obowiązuje od godz. 19 w poniedziałek do wtorku do godz. 8.WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE
Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -3 st. C do -1 st. C, przy gruncie od -4 st. C do -1 st. C.
Alarm jest ważny od poniedziałku od godz. 22 do wtorku do godz. 8.
WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE
Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 st. C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -3 st. C do -1 st. C, przy gruncie od -4 st. C do -1 st. C.
Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 22 w poniedziałek do wtorku do godz. 8.
Takie alarmy oznaczają, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".
Źródło: TVN Meteo. Źródło głównego zdjęcia: TVN24
Autor: AP//rzw
Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!
Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...
Kwietniowe lato ma się ku końcowi. Przed nami pogorszenie pogody i spadek temper...
W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego znad Skandy...
Komentarzy 0