Informacje
 • Uwaga na porywisty wiatr.
  Prognoza zagrożeń IMGW

  17-11-2019 06:56 Sprawdź, gdzie mogą zostać wydane alerty
  Pogoda na środę 20.11 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Na początku tygodnia może wiać silny wiatr. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia.

  Na niedzielę synoptycy IMGW nie prognozują żadnych gwałtownych zjawisk pogodowych.

  Niebezpieczna pogoda może jednak powrócić w poniedziałek. W rejonach podgórskich województw podkarpackiego, śląskiego i małopolskiego synoptycy IMGW prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 35 kilometrów na godzinę, a w porywach do 70 km/h. Może wiać z kierunków południowych.

  W tych regionach między godziną 7.30 w poniedziałek a godziną 7.30 we wtorek mogą zostać wydane alerty pierwszego stopnia.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia według definicji IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Według definicji IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...