Informacje
 • Uwaga na przymrozki. IMGW wydał alarmy

  16-04-2019 19:36 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Przed nami noc i poranek z przymrozkami. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia w części kraju.

  Wtorkowa noc i poranek w wielu miejscach kraju były mroźne, miejscami termometry przy gruncie pokazały nawet -9 stopni Celsjusza. Wszystko za sprawą "zimnej Kaśki" - zimnego wyżu z nad Skandynawii.

  Czytaj więcej o przyczynach ostatnich przymrozków.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  Nadchodząca noc także będzie zimna. Temperatura przy gruncie może spaść do -4 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia w województwach:

  - zachodniopomorskim, z wyłączeniem powiatów: sławieńskiego, koszalińskiego, Koszalina, kołobrzeskiego, gryfickiego, kamieńskiego, Świnoujście, polickiego, Szczecina oraz gryfińskiego;

  - pomorskim, we wszystkich powiatach;

  - dolnośląskim, poza powiatami: kłodzkim, dzierżoniowskim, świdnickim, wałbrzyskim, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, jeleniogórskim, lwóweckim oraz lubańskim;

  - kujawsko-pomorskim, z wyjątkiem powiatów: lipnowskiego, włocławskiego, Włocławka, radziejowskiego, aleksandrowskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego oraz żnińskiego.

  W województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim ostrzeżenia będą ważne od północy do godziny 8 w środę. Jedynie w woj. dolnośląskim alert obowiązywać będzie od północy do godziny 7 w środę.

  Czym są ostrzeżenia pierwszego stopnia?

  Zgodnie z definicją IMGW, przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...