Informacje
 • W czwartek burze z krupą śnieżną, w weekend nawet 24 stopnie

  18-09-2019 16:15 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Przed nami pochmurne dni, miejscami popada deszcz. W czwartek może zagrzmieć i pojawić się krupa śnieżna. Weekend zapowiada się pogodnie, a temperatura wzrośnie do 24 stopni Celsjusza.

  W czwartek wystąpi zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu o sumie 5-15 litrów wody na metr kwadratowy. Na północnym wschodzie i wschodzie kraju możliwe są burze oraz krupa śnieżna. Termometry pokażą od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 15 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na zachodzie. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na północnym wschodzie i wschodzie kraju powieje do 60 kilometrów na godzinę. W burzach rozpędzi się do 80 km/h.

  Pochmurno z opadami

  W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie duże z niewielkimi opadami deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 13 st. C na Suwalszczyźnie, przez 15 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny wiatr.

  Na sobotę synoptycy prognozują zachmurzenie małe i umiarkowane na zachodzie kraju. W pozostałych regionach będzie duże. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni, skręcający na zachodzie na południowy, słaby i umiarkowany, tylko na wschodzie dość silny wiatr.

  Do 24 stopni

  Zapowiada się pogodna niedziela. Termometry pokażą od 18 st. C na Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na południowym zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu.

  W poniedziałek wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, na zachodzie wzrastające do dużego z opadami deszczu do 10-20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C w centrum kraju i na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-wschodni, skręcający od zachodu na zachodni, powieje słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...