Informacje
 • W czwartek możliwe trąby powietrzne. Potem duże ochłodzenie

  20-06-2018 16:32 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shuttersrtock | Video: TVN24

  W najbliższych dniach nastąpi zwrot w pogodzie. Po czwartku z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi nadejdą chłodniejsze dni.

  W czwartek pogoda będzie dynamiczna w całym kraju. Wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze o zróżnicowanym natężeniu. Miejscami mogą im towarzyszyć opady do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę oraz grad. Lokalnie - zwłaszcza na Kujawach, Ziemi Łódzkiej i Śląsku - możliwe trąby powietrzne. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany, okresami silniejszy (do 60 km/h) wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spada, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 996 hPa.

  Znaczne ochłodzenie

  W piątek zachmurzenie będzie zmienne. Przelotne opady deszczu ominą jedynie regiony wschodnie. Termometry wskażą maksymalnie od 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 21 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

  Przeważnie z przelotnym deszczem

  W sobotę tylko zachód Polski będzie się cieszyć pogodną aurą. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, podczas których spadnie do 20 l/mkw. wody, a wiatr rozpędzi się do 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 20 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni.

  Maksymalnie 20 stopni

  W niedzielę popada przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Niewielkie ocieplenie

  W poniedziałek zachmurzenie nad całą Polską będzie małe i umiarkowane. Termometry wskażą maksymalnie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • uwielbiam upały
  a ja uwielbiam upały i chciałbym żeby trwały cały rok
  :-)
  ~toy /2018-06-21 10:44
 • i znów pudło
  Synoptycy znowu straszą. A jak straszą to znaczy że nic z tego nie będzie, bo im zawsze wychodzi na odwrót. Gdyby przeanalizować prognozy opadów choćby dla Warszawy z ostatniego miesiąca, to nie powinno być żadnej suszy. Tymczasem w połowie czerwca zaczyna brakować wody w studniach! Dlatego po ostatnich zapowiedziach prorokuję słabą możliwość wystąpienie niewielkiego opadu (prawdopodobieństwo najwyżej 20%) i na tym koniec. A jak będzie miał być jakiś pogodowy kataklizm to nasi synoptycy wydadzą komunikat wtedy jak się zacznie !
  ~maja /2018-06-21 08:20
 • troche litości pogodo!
  Bardzo żle znoszę wysokie temperatury no i ta susza , To nie jest normalne
  ~barbie /2018-06-21 06:55
 • Nareszcie
  W końcu normalne temperatury! Polska, to nie kraj tropikalny i mam juz dosyć tego skwaru!
  ~Aneta /2018-06-20 18:42

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...