Informacje
 • W góry, na Mazury czy na Wybrzeże? Sprawdź, gdzie pogoda będzie najlepsza

  27-04-2012 09:40 Prognoza na długi weekend majowy dla turystycznych regionów Polski

  W majowy weekend wszędzie dużo słońca

  foto: Shutterstock / wideo: TVN Meteo

  Jeśli jeszcze nie wiecie, gdzie wybrać się na długi majowy weekend, to mamy nadzieję, że nasza prognoza pogody pomoże Wam podjąć decyzję. Gdzie będzie najcieplej i najwięcej słonecznych dni? Odpowiedź poniżej!

  - Po fali gorąca w Polsce, w niedzielę nastąpi lekkie ochłodzenie. Przełom przyniesie deszcz, a nawet przelotne burze. Nad krajem przejdzie bowiem front atmosferyczny - komentuje pogodę na majówkę synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. - Zjawisko to przebuduje trochę pole baryczne w kraju. Ciepło pojawi się ponownie, ale nie będzie już tak jak obecnie - dodaje.

  Prognoza pogody na majówkę została podzielona zatem na część do jej załamania - niedziela, poniedziałek, wotrek oraz na jej późniejsze ponownie cieplejsze dni.

  WYBRZEŻE

  Nad Bałtykiem może popadać i zagrzmieć, ale mają to być opady przelotne i chwilowe. Przyniosą one chwilowe ochłodzenie, ale i tak ma być ciepło. Synoptycy przewidują, że termometry pokażą na Wybrzeżu od 15 do 20 st. C. Tutaj do załamania pogody nie dojdzie - do środy ma być zwyczajnie kapryśna.

  Od tego dnia bowiem chmury znikną z nadmorskiego nieba, a słońce jasno oświetli polskie plaże. Temperatury od tego czasu do końca majówki wyniosą  19-20 st. C.

  MAZURY

  Pierwsza część majówki na Mazurach prezentuje się wspaniale. Pogoda w tym regionie ma być idealna na grilla, rower, spacer. I nie dość, że ma być słonczenie, będzie też ciepło, bo nawet 26 st. C.

  Wahnięcie pogody przyjdzie w poniedziałek. Front przyniesie Mazurom przelotne deszcze, a nawet burze. Później ponownie pogoda ma sprzyjać wypoczynkowi - termometry pokażą do 25 st. C.

  GÓRY

  Majówkę w polskich górach też zaczynamy słońcem. I tak, do poniedziałku nic nie zakłóci nam długiego weekendu.

  Na początku następnego tygodnia ma jednak spaść deszcz, a miejscami też zagrzmi. We wtorek pogoda ma się uspokoić, ale termometry nie pokażą już 24 st. C, tak jak teraz, tylko maksymalnie 18-19 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Długi wypoczynek????
  We wszystkich mediach trąbią że niby taaaaki długi weekend,ale komu?Dyrektorom,kierownikom,ministrom.A zwykły pracownik co?Do roboty,nie ma żadnego weekendu,żadnej majówki ot co.Zwykła gadka i propaganda,gorzej jak za komuny.
  ~dno /2012-04-27 15:47
 • weather
  Mieszkasz na Mazurach!! Cudownie!!! :-)
  ~okokoko /2012-04-26 22:11
 • mazury :D
  a jak mazury rządzą :D
  ~krystianBartoszyce /2012-04-26 19:13
 • jak zwykle sie myla
  jeszcze kilka dni temu mówili ze w "majówke" ma być 29 stopni a tu już nagle 24 ;/
  ~Jaa /2012-04-26 18:30
 • Aura w bardzo długi weekend
  Atmosfera letnia jest przyjemna niosaca radość :)))))). Trzeba teraz się opalać spędzić weekend np w altance, lezaku , pod parasolem słonecznym i relaksować się i odpocząć od pracy .Zimne lody i napoje są orzeźwieniem od gorąca
  Co do burz mogą one się nie pojawić ze względu na czynnik CIN ktory ogranicza konwekcję ( najbliższe dni)
  ~Storms1313 /2012-04-26 16:46

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...