Informacje
 • W kurortach górskich i morskich aura będzie niespokojna

  02-07-2014 19:42 Prognoza pogody dla kurortów polskich

  Niebo nad mazurskimi jeziorami będzie się chmurzyć

  PAP/EPA

  Synoptycy zapowiadają, że czwartek będzie lokalnie burzowym dniem. Błyski pojawią się w górskich i mazurskich kurortach. Turyści, którzy wypoczywają nad morzem również nie mogą liczyć na wyśmienitą pogodę. Niebo zachmurzy się i w wielu miejscach słabo popada.

  Czwartek w górach będzie na ogół pogodny, choć zdobywanie szczytów mogą przerwać burze. Według synoptyków zagrzmi od Beskidów po Bieszczady. Słupki rtęci powędrują całkiem wysoko, na ogół do 20-22 st. C. Najwyższa temperatura wystąpi w Iwanowiczu-Zdroju (25 st. C), a najniższa (19 st. C) m.in. w Ustrzykach Dolnych.

  Mazury: wszędzie burze

  Na Mazurach w czwartek zagrzmi. Według prognoz burzowe chmury mogą przysłonić niebo nad wszystkimi kurortami. Żeglarze powinni więc uważnie śledzić pogodę, bo podczas burz prędkość wiatru wzrośnie do 80 km/h. Po południu termometry w tej części kraju wskażą około 21-23 st. C. Z kolei temperatura wody wyniesie około 18-19 st. C.

  Wybrzeże: sporo deszczowych chmur

  W czwartek w wielu nadmorskich kurortach przelotnie popada. Słabego deszczu mogą spodziewać się wypoczywający w Międzyzdrojach, a także w pasie od Dąbek po Krynicę Morską. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci powędrują do 19-22 st. C. Temperatura wody w granicach 15-17 st. C raczej nikogo nie zachwyci. Powieje z zachodu z prędkością 30 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Łeba
  Przebywam w Łebie, na plaży jest tragedia strasznie wieje i jest tak zimno że ludzie są ciepło ubrani normalnie tragedia co to za lato
  ~RAF /2014-07-03 15:48

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...