Informacje
 • W niedzielę słońce znajdziecie w górach

  16-08-2014 21:13 Prognoza pogody dla kurortów polskich

  W niedzielę w górach aura dopisze

  Fot. Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Na koniec długiego sierpniowego weekendu najlepszą, słoneczną pogodę będą mieli wypoczywający w górach. Natomiast nad morzem i na Mazurach ma przelotnie padać. Woda w jeziorach będzie cieplejsza niż powietrze.

  W górach niedziela będzie pogodna. Jedynie w rejonie Sanoka, Polańczyka i Ustrzyk Dolnych ma przelotnie kropić. W pozostałych kurortach deszcz nie jest prognozowany. Termometry pokażą od 17 do 21 st. C, więcej, 25 st. C, odnotuje tylko Iwonicz Zdrój. Wiatr z południowego zachodu powieje z niewielką prędkością 4-13 km/h.

  Woda cieplejsza niż powietrze

  Na Mazurach słońce się pokaże, ale lepiej mieć też pod ręką coś przeciwdeszczowego, bo w regionie prognozowane są też przelotne opady. Temperatury wyniosą 21 st. C i będą niższe niż wartości na termometrach w wodzie: 23-24 st. C. Powieje z południowego zachodu z prędkością 15-17 km/h.

  Popada, ale przelotnie

  Z nieco kapryśną aurą i przelotnym deszczem muszą się liczyć również wypoczywający nad morzem. Temperatury na Wybrzeżu wyniosą 20-21 st. C. Woda najcieplejsza jest w kilku zachodnich kurortach, gdzie ma ona 21 st. C. W pozostałych kąpieliskach termometry pokażą 17-18 st. C. Wiatr z południowego zachodu i południa powieje z prędkością 18-29 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...