Informacje

 • W pogodzie czekają nas nieprzyjemne
  i niebezpieczne chwile

  19-06-2017 16:23

  Utrudnienia pogodowe w najbliższych dniach

  W najbliższych dniach pogoda nie będzie łaskawa

  Jim Sorbie/ flickr

  W ciągu kilku następnych dni należy spodziewać się pogorszenia pogody. Chwilami niebezpiecznego.

  W najbliższych dniach pogoda będzie zmienna. Niestety na ogół nie będzie nas rozpieszczać. Zimny front atmosferyczny znad Skandynawii, przemieszczający się z północy na południe, nie oszczędzi nam opadów i burz.

  Burze i deszcz

  We wtorek, wraz z linią przemieszczającego się frontu, pojawią się opady deszczu. Miejscami mogą dojść do 10-30 litrów na metr kwadratowy. Lokalnie spadnie grad. Wiatr może być dość silny, w porywach burzowych osiągający prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Poza tym okaże się słaby i umiarkowany. Powieje z północnego zachodu i zachodu.

  W środę nastąpi niewielka poprawa - deszcz zmniejszy swoje natężenie do 1-5 l/mkw i popada tylko na południu kraju. Natomiast burze spodziewane są jedynie w Karpatach. Wiatr powieje z północnego zachodu, będzie słaby i umiarkowany, jednak w porywach burzowych silny.

  Bez poprawy

  Czwartek również przyniesie burze, jednak jedynie na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej oraz w Wielkopolsce. Miejscami opady deszczu mogą dojść do 10-30 l/mkw. Wiatr zmieni kierunek na południowo-zachodni i zachodni. Nie słabnie siła wiatru - w burzach jego prędkość dojdzie do 90 km/h.

  W piątek z północy na południe będą się przemieszczać przelotne opady deszczu. Na wschodzie zagrzmi. Wiatr znów zmieni kierunek, na północno-zachodni. Będzie głównie umiarkowany i dość silny, w burzach silny.

  Słabe opady deszczu

  Od soboty pogoda odrobinę się poprawi. Wciąż będzie padać, jednak natężenie opadów zmaleje. Tego dnia wszędzie spodziewamy się opadu rzędu 1-3 l/mkw. Wiatr, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, powieje z zachodu. W niedzielę popada jedynie na północy, od 1 do 3 l/mkw. W poniedziałek zaś deszcz pojawi się na północy i Podkarpaciu, osiągnie natężenie do 1-5 l/mkw.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • o już???
  a tak miało być PIIIKKKNNNIEEEEE.....
  ~Tomek /2017-06-19 17:29

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Po kapryśnym lecie i mokrej jesieni czeka nas zmienna i śnieżna zima. Brytyjczyc...

Tomasz Wasilewski

alt

W weekend wszyscy odczuliśmy podmuch zimna z północy. Taką chłodną dla nas cyrku...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia, tyl...