Informacje

 • W sobotę miejscami słońce, potem zwykły listopad

  24-11-2017 11:44

  Prognoza pogody na pięć dni

  Pogoda w najbliższych dniach zmieni się na zimową

  Shutterstock

  Czasem słońce, czasem deszcz - tak można podsumować najbliższe dni. Szczególnie na północy kraju będzie mokro. Niestety temperatura przyjmie wartości typowo listopadowe - poza sobotą nie przekroczy 10 stopni.

  Sobota w województwach północnych i zachodnich będzie pochmurna. Wystąpią tam dość intensywne opady deszczu, o natężeniu do 15 litrów wody na metr kwadratowy. W pozostałych regionach pojawią się przejaśnienia i na ogół nie powinno padać. Prognozuje się, że wieczorem w górach może spaść śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje przeważnie z południowego wschodu. Będzie przeważnie słaby i umiarkowany, jednak na wschodzie możliwe są porywy do 40-70 km/h. Ciśnienie spada, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 995 hPa.

  Niedziela znacznie chłodniejsza

  Niedziela we wschodniej Polsce stanie pod znakiem deszczu, przechodzącego w deszcz ze śniegiem. Opadów spodziewamy się na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Ziemi Świętokrzyskiej. W pozostałych regionach niebo będzie pogodne. Najchłodniejsza okaże się Nizina Szczecińska - tam termometry wskażą 4 st. C. Najwyższą temperaturę zaś odnotujemy na Podkarpaciu - 7 st. C. Zachodni wiatr powieje przeważnie słabo i umiarkowanie, jednak osiągnie porywy do 60 km/h.

  Północ pod znakiem deszczu ze śniegiem

  Na północy tydzień rozpocznie się przelotnym opadem deszczu ze śniegiem. W pozostałych regionach

  będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy.

  We wtorek miejscami tylko 2 stopnie

  Opady deszczu nie opuszczą we wtorek północnej części kraju. Poza tym wciąż będzie pogodnie. Temperatura maksymalna od 2°C na Podlasiu do 7°C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, w porywach do 60 km/h, z południa.  W górach halny.

  Mokra środa na Pomorzu

  W środę Pomorzu wciąż będzie padać, jednak tylko przelotnie. Niebo w pozostałych regionach okaże się pochmurne, jednak nie prognozuje się opadów. Termometry wskażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z południa, słabo i umiarkowanie, okresami w porywach do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Koniec ciepłych dni
  Jakże piękna sceneria tego zdjęcia wymowna do powyższej prognozy na 5 dni. Przejście z ciepłych dni, jakby złotej jesieni do zwykłego szarego,deszczowego z odrobiną śniegu listopada.
  ~Lech /2017-11-24 18:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Kwietniowe lato ma się ku końcowi. Przed nami pogorszenie pogody i spadek temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego znad Skandy...