Informacje

 • W większości kraju temperatura przekroczyła 30 stopni. Najgoręcej było na Śląsku

  31-07-2017 20:56

  Raport pogodowy

  Dziś prawie wszędzie jest upalnie

  Foto: Marek Delmanowicz; Film: TVN24

  W ciągu dnia w Raciborzu temperatura wyniosła 34 stopni Celsjusza. Nad morzem, w Łebie, termometry nie wskazały więcej niż 20 stopni. Wtorek ma być jeszcze bardziej upalny.

  Poniedziałek był gorącym, a w większości kraju wręcz upalnym dniem. Już po godzinie 11 temperatura na południu przekraczała 30 stopni Celsjusza.

  W ciągu całego dnia najgoręcej było około godziny 15.30 w Raciborzu. Tam odnotowano aż 34 stopnie Celsjusza. Co ciekawe, dzięki wpływowi pochmurnego frontu atmosferycznego oraz bryzie morskiej, nad morzem (w Łebie czy Koszalinie) temperatura nie przekraczała 20 st. C. Amplituda temperatury w kraju wynosiła więc około 15 st. C.

  O 16.30 na termometrach wciąż można było zobaczyć 33 st. C- w Raciborzu, Opolu, Sulejowie, Terespolu, Sandomierzu, Zamościu oraz w Tarnowie. Ponad 30 stopni wynosiła temperatura w południowo-wschodniej połowie Polski. Najchłodniejsze okazały się Elbląg i Łeba.

  Około 17.30 temperatura w niektórych miejscach dalej wynosiła 33 stopnie - w Raciborzu, Tarnowie oraz w Kielcach. Południowo-wschodnia połowa Polski wciąż znajdowała się pod wpływem temperatury przekraczającej 30 st. C. Nad morzem notowano zaś 20 st. C (Łeba oraz Ustka).

  Wieczór wciąż upalny

  Pod wieczór w Raciborzu wciąż notowano najwyższą temperaturę - 33 st. C o godzinie 18.30. W Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu, Dolnym Śląsku oraz Mazowszu było powyżej 30 st. C. Najchłodniejsza okazała się Łeba. Tam odnotowano 19 st. C.

  Do 19.30 najcieplejszym miastem pozostawał Racibórz - tam były 32 st. C. Ponownie rejony nadmorskie okazały się najchłodniejsze. W rejonie Zatoki Gdańskiej temperatura wyniosła 19 st. C. Powyżej 30 st. C. wciąż było na Opolszczyźnie, Ziemi Łódzkiej, w Małopolsce, na Górnym Śląsku i w części Dolnego, na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Ziemi Świętokrzyskiej.

  Na wtorek dla Podkarpacia i Małopolski prognozuje się nawet 36 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...