Informacje
 • Wakacje: może być chłodniej niż zwykle

  08-06-2017 09:20 Amerykańskie prognozy na lipiec i sierpień

  W lipcu i sierpniu na północy może być chłodniej niż zwykle

  W niektórych regionach Polski może być chłodniej niż zwykle o tej porze roku.

  Z najnowszych obliczeń wynika także, że w lipcu może spaść więcej deszczu niż zazwyczaj w tym miesiącu.

  Lipiec lekko poniżej średniej

  Amerykańska prognoza przewiduje, że temperatura w lipcu będzie niższa niż zwykle na Wybrzeżu i Pomorzu oraz na wschodzie kraju. Odchylenie od średniej temperatury wynosi do 1 st. C. W pozostałych częściach Polski średnia temperatura lipca ma być w normie, czyli nie będzie ani chłodniej, ani cieplej niż zwykle.

  Na mapie prognoza odchylenia od średniej temperatury w lipcu. Kolor niebieski - chłodniej niż zwykle, biały - temperatura w normie, pomarańczowy - cieplej niż zwykle.

  Sierpień chłodniejszy nad morzem

  Z prognozy amerykańskiej agencji NOAA wynika, że również w sierpniu na Wybrzeżu, północy i wschodzie kraju będzie chłodniej niż zwykle. Obliczone odchylenie od średniej wieloletniej temperatury nie jest duże i wynosi od 0,5 do 1 st. C. W innych częściach kraju ten miesiąc będzie "normalny", czyli temperatura będzie zgodna z sierpniową średnią.

  Na mapie prognoza odchylenia od średniej temperatury w sierpniu. Kolor niebieski - chłodniej niż zwykle, biały - temperatura w normie, pomarańczowy - cieplej niż zwykle.

  W lipcu więcej deszczu

  Prognoza opadów przewiduje, że w lipcu prawie wszędzie w Polsce spadnie więcej deszczu niż zwykle w tym miesiącu. Najwięcej opadów ponad średnią wieloletnią ma być na południu i wschodzie kraju. Z kolei na Wybrzeżu i przy zachodniej granicy suma opadów będzie w lipcowej normie. Z tej samej prognozy wynika, że w sierpniu mniej deszczu niż zwykle będzie nad morzem, a w pozostałych regionach suma opadów będzie typowa dla tego miesiąca.

  Sprawdź prognozę pogody na czwartek.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Co sie dzieje w tym roku z pogoda?
  Amerykanskie eksperymenty z pogoda calkiem maja sie dobrze,bo tylko tak to odbieram,widzac co do tej pory dzieje sie z aura.Te szybkie zmiany i wahania temp.nie napawaja optymizmem,zanik silnych slonecznych wyzow nad Europa,bo to co mamy teraz trudno nazwac wyzami.Mam nadzieje ze w sezonie letnim obudzi sie wreszcie z letargu silny wyz rosyjski i pokrzyzuje'' plany'' Amerykanow.Dla mnie takie smiale dlugoterminowe prognozy agencji NOAA daja duzo do myslenia.
  ~Lech /2017-06-10 18:24
 • Klimat się ociepla, tylko pojedyncze lata chłodne
  Ocieplenie klimatu jest faktem, ogólnie jest coraz cieplej ale zdarzają się drobne odchylenia. To normalne. Tendencja wzrostowa z pojedynczymi chłodnymi latami
  ~Nick /2017-06-09 12:48
 • Klimat się schładza
  Cztery rekorodowo chłodne zimy w USA, rekordowo zimny kwiecień i maj na Północnej Półkuli, zapowiadane chłodne lato - ewidentnie czekają nas zimniejsze lata wbrew propagandzie antropogenicznego CO2.
  ~astrolog /2017-06-09 00:25
 • chłodniej
  Oby to była prawda bo upałów nie zdzierżę...
  johnny75 /2017-06-08 21:32
 • cacy
  i cacy ja mam upalow dosc co roku na lubelszczyznie
  ~antyk /2017-06-08 21:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Słowacją i Rosj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...