Informacje
 • Weekend miejscami z gwałtowną pogodą

  12-07-2019 15:27 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co nas czeka w pogodzie? Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  Koniec tygodnia upłynie pod znakiem gwałtownych zjawisk atmosferycznych. W kilku regionach kraju mogą wystąpić burze, lokalnie możliwy jest grad. W kolejnych dniach pogoda się uspokoi, choć możliwe są przelotne opady deszczu.

  W ciągu nadchodzącej doby niż Quinctilius przemieści się na Rumunię. Polska pozostanie jednak pod wpływem frontu atmosferycznego związanego z tym niżem. Do kraju napłynie umiarkowanie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie.

  Zagrzmi

  W sobotę na Kaszubach, Mazurach i Suwalszczyźnie powinno być pogodnie. W pozostałych regionach musimy być przygotowani na przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Na termometrach zobaczymy od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. C na południu kraju. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie do 80 kilometrów na godzinę.

  Niedziela zapowiada się pogodnie na północy i w centrum. W pozostałych regionach może przelotnie popadać deszcz, a niewykluczone też, że zagrzmi. Termometry pokażą od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północny, słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych rozpędzi się do 80 km/h.

  Pochmurny początek tygodnia

  Poniedziałek przyniesie na zachodzie i południu przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  We wtorek na wschodzie i południu możemy spodziewać się przelotnego deszczu. Poza tym powinno być pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, północny wiatr.

  Wszędzie dużo słońca

  W środę w całym kraju będzie pogodnie. Termometry pokażą od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...