Informacje

 • Weekend ze śniegiem,
  a potem "pogranicze zimy i jesieni"

  19-01-2018 16:11

  Prognoza pogody na pięć dni

  Przed nami śnieżny weekend

  PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE, Ventusky

  W najbliższych dniach zima nie opuści jeszcze Polski. Tak będzie w weekend - przeważnie śnieżny, jednak z temperaturą na plusie. Odpoczniemy także od silnego wiatru.

  Pogodę w najbliższych dniach prezenter pogody TVN Meteo Tomasz Wasilewski określił jako "pogranicze zimy i jesieni". Jak dodał, w temperaturze zimy nie widać, inaczej jednak jest i będzie w przypadku opadów śniegu. Jeszcze przez przynajmniej jedną dobę pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza. Znajdziemy się pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed niebezpieczną pogodą.

  Śnieżny weekend

  Weekend zapowiada się śnieżnie. W sobotę w prawie całym kraju spodziewamy się okresowych opadów śniegu. Na północy i w centrum spadnie go 5-10 centymetrów, a na południowym wschodzie do 1-5 cm. W regionach południowo-zachodnich zaś popada deszcz ze śniegiem, do 5-10 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z południowego zachodu.

  W niedzielę również będzie padać śnieg, jednak jedynie przelotnie. Termometry wskażą maksymalnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  W nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscach, w których się rozpogodzi, temperatura miejscami może spaść poniżej -10 st. C - prognozował Wasilewski.

  Mroźny poniedziałek

  Na zachodzie i południu wystąpią opady śniegu.W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura dojdzie maksymalnie do -5 st. C na Suwalszczyźnie, a na Dolnym Śląsku do 1 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego wschody. Jego prędkość w porywach dojdzie do 40-60 kilometrów na godzinę.

  Wtorek wciąż ze śniegiem

  W prawie całym kraju okresami wystąpią opady śniegu. Na zachodzie popada zaś deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą maksymalnie od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z południa i południowego zachodu będzie słaby i umiarkowany.

  Nawet 6 stopni w środę

  Na przeważającym obszarze kraju niebo pozostanie pogodne. Tylko na wschodzie wystąpią przelotne opady śniegu. Odnotujemy maksymalnie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny, południowy wiatr osiągnie prędkość w porywach do 40-60 km/h.

  Ferie zimowe

  Z opadów śniegu będą mogli cieszyć się uczniowie wypoczywający na feriach zimowych.

  Do tych z województw: dolnośląskiego, opolskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego w poniedziałek dołączą kolejni.

  Przerwę od szkoły rozpoczną dzieci z województw podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

  Tydzień później ferie zaczną obowiązywać w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.

  Jako ostatni od szkoły odpoczną ci z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Jesień ? Raczej wiosna.
  Jak końcówka stycznia to raczej mowa o wiośnie a nie o jesieni. O jesieni była mowa do 7 stycznia jak jeszcze nie było mrozu i śniegu. Teraz cieszę się ze śniegu i mrozu , którego jest od wtorku (natomiast mróz jest od okolic 7 stycznia). Cieszmy się zimową aurą jaką panuje czyli śniegiem i mrozem.
  ~Sebastian /2018-01-19 19:00

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Ocieplenie, które wszyscy odczuliśmy w niedzielę, potrwa tylko kilka dni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy....