Informacje
 • Wiatr zatańczy ze śniegiem.
  Uwaga na zawieje w najbliższych dniach

  17-01-2018 15:58 Prognoza pogody na pięć dni

  Wiatr uniesie śnieg

  visualhunt.com/ventusky.com

  W najbliższych dniach czeka nas kontynuacja śnieżnej aury. Pojawią się opady śniegu oraz momentami silny wiatr, osiągający nawet 80 kilometrów na godzinę, który może wywołać zamiecie.

  W czwartek nad Polską przemieści się niewielki, ale bardzo dynamiczny wir niżowy ze śnieżno-deszczowymi frontami atmosferycznymi i silnym wiatrem. W niedzielę we znaki da się również potężny niż znad Bałkanów, niosący śnieżyce nad południową i wschodnią część kraju.

  Do końca tygodnia mają napływać w nasz rejon Europy zimne i wilgotne masy powietrza polarnego z północnego zachodu i północy, tzn. znad północnego Atlantyku. Dopiero w niedzielę spłynąć mają z północy masy powietrza pochodzenia arktycznego.

   

  Uwaga na czwartkowe śnieżyce

  Okresami w całym kraju pojawią się w czwartek opady śniegu, a na zachodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura w dzień wyniesie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Uwaga na wiatr, który wywoła zamiecie śnieżne. Zawieje dość silnie i silnie z południowego zachodu, w porywach do 40-60 km/h, a na południowym zachodzie do 80 km/h. W górach wystąpią zjawiska fenowe - na Śnieżce wiatr osiągnie prędkość do 140km/h.

  Piątek z przelotnymi opadami

  W piątek pojawią się przelotne opady śniegu. Temperatura w dzień osiągnie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 30-50 km/h. Może powodować zawieje śnieżne. Będzie wiał z kierunku zachodniego.

  Kolejny biały weekend

  W sobotę okresami wystąpią opady śniegu. Temperatura w dzień wyniesie od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Dolnym Śląsku. Pojawi się wiatr słaby i umiarkowany z kierunku zachodniego.

  W niedzielę pogodną aurą cieszyć się będą mieszkańcy Pomorza. Poza tym w całym kraju pojawią się opady śniegu. Temperatura w dzień osiągnie od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 1 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni będzie słaby i umiarkowany.

  Pogodny początek tygodnia

  W poniedziałek jedynie na wschodzie wystąpią przelotne opady śniegu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura w dzień wyniesie od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 1 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, który powieje z kierunku południowego, będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zarówno pod koniec stycznia, jak i na początku lutego do Polski nadal będzie nap...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem słabego klina wysokiego ciśnienia....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...