Informacje

 • Widać koniec deszczu i burz.
  Przed nami ciepła końcówka lipca

  26-07-2017 16:07

  Po kilku dniach deszczu zza chmur wyjrzy słońce

  Zapowiada się ciepła końcówka lipca

  Foto: Darek Delmanowicz/PAP; film: TVN24

  Po kilku deszczowych dniach ostatnie dni lipca zapowiadają się ciepło i słonecznie. Temperatury wyniosą ponad 20, a nawet 30 stopni Celsjusza, a burze stracą impet już w weekend.

  W czwartek będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W pasie zachodnich województw pojawi się deszcz, a w pozostałych częściach Polski przelotnie wystąpią burze z opadami od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku przez 23 st. C w Warszawie do 25 st. C na Lubelszczyźnie. Z zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie wzrośnie, a w południe wyniesie nawet do 992 hektopaskali.

  Przelotne burze w piątek

  W piątek prognozujemy układ niskiego ciśnienia, a także przelotny deszcz i burze. Burzom towarzyszyć będą opady od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru o prędkości do 80 kilometrów na godzinę. Termometry wskażą maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej przez 22 stopnie w Warszawie po 25 stopnie Celsjusza na Podkarpaciu. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Pogodna sobota

  W sobotę na północy kraju pojawią się przelotne opady, tymczasem w pozostałych częściach kraju będzie pogodnie. Słupki termometrów wskażą od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu przez 22 stopni Celsjusza w Warszawie do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr z zachodu będzie słaby i umiarkowany, okresami przybierze na sile.

  Coraz wyższe temperatury w niedzielę

  Na wschodzie i północy wystąpią przelotne deszcze i burze z towarzyszącymi im opadami od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Z tymi wyjątkami będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany.

  Słoneczny poniedziałek

  Na Suwalszczyźnie przelotnie popada, za to w pozostałych częściach kraju będzie pogodnie i bez burz. Termometry wskażą wysokie temperatury: od 25 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Powieje zachodni wiatr, słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...