Informacje
 • Wielkanoc miejscami burzowa, po świętach nawet 26 stopni

  20-04-2019 15:33 PROGNOZA POGODY TVNMETEO.PL NA PIĘĆ DNI
  Dorota Gardias o prognozie pogody na najbliższe dni Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W święta w niektórych rejonach Polski mogą wystąpić burze i opady deszczu. W większej części kraju będzie jednak słonecznie. Czwartek zapowiada się bardzo ciepło.

  W niedzielę Wielkanocną wystąpi zachmurzenie zmienne, na ogół małe i umiarkowane. W województwach wschodnich pojawi się więcej chmur i przelotny deszcz. Nad Lubelszczyznę i Podkarpacie mogą nadciągnąć także burze, podczas których może spaść 10-20 litrów na metr kwadratowy deszczu. Porywy wiatru mogą osiągnąć od 60 do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura wyniesie maksymalnie do 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie będzie spadać i w południe osiągnie wartość 1009 hPa.

  W lany poniedziałek na południowym wschodzie będzie pochmurno i deszczowo, na pozostałym obszarze ma być pogodnie. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje wiatr wschodni, na ogół umiarkowany, choć okresami może być silniejszy.

  Śląsk i Pomorze deszczowe

  We wtorek na Śląsku spadnie deszcz, w pozostałych regionach zapanuje pogodna aura. Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C na Suwalszczyźnie i 19 st. C na Nizinie Szczecińskie. Będzie wiał umiarkowany i dość silny wiatr ze wschodu. Prędkość porywów wyniesie od 40 do 70 kilometrów na godzinę.

  W środę na Pomorzu wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Opady wyniosą od 10 do 20 l/mkw. Chwilami wiatr będzie wiał z prędkością od 60 do 80 kilometrów na godzinę. W pozostałych rejonach Polski będzie pogodnie. Temperatura osiągnie maksymalną wartość od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Z południa nadciągnie umiarkowany i dość silny wiatr, okresami wiejący w porywach od 40 do 70 kilometrów na godzinę.

  Czwartek przyniesie pogodną aurę dla całego kraju. Na Suwalszczyźnie termometry pokażą maksymalnie od 20 st. C do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami jednak może okazać się silniejszy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami ciepły tydzień, a na przełomie maja i czerwca może być wręcz gorąco....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Axel znad Czech. ...