Informacje
 • Wietrznie i chłodno.
  Miejscami jedynie 16 stopni

  06-07-2019 16:10 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co nas czeka w pogodzie? Foto: Shutterstock.com/Ventusky.com | Video: TVN24

  W nadchodzących dniach pogoda w wielu regionach nie będzie przypominała tej, do jakiej przyzwyczajeni jesteśmy w lipcu. Lokalnie na termometrach zobaczymy zaledwie kilkanaście stopni. Spodziewamy się też deszczu, a miejscami burz.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Bałtyku. Z północy na południe przemieści się nad krajem chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze polarne morskie z północy.

  Możliwe burze

  W niedzielę zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Na północy oraz południu i południowym wschodzie kraju okresami popada deszcz rzędu 5-15 litrów wody na metr kwadratowy, a na Podkarpaciu niewykluczone są burze. Termometry pokażą od 17 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 22 st. C w centrum kraju, po 25 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni i północno-zachodni, umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę, a w burzach do 80 km/h.

  Dni z deszczową aurą

  Poniedziałek przyniesie w większości kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północy Polski chmur pojawi się więcej, spadnie deszcz do 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na północnym wschodzie, przez 19 st. C w centrum kraju, po 20 st. C na południu. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, a okresami dość silny. W porywach sięgnie do 50-60 km/h.

  We wtorek utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie. Miejscami może popadać deszcz rzędu 10-20 l/mkw., a na północnym wschodzie może zagrzmieć. Termometry pokażą od 17 st. C na Podlasiu, przez 19 st. C w centrum kraju, po 20 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany, a okresami dość silny wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu.

  Przelotnie popada deszcz

  Środa nie przyniesie większej zmiany w pogodzie. W całym kraju zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Może przelotnie padać deszcz, do 5-20 l/mkw. Na wschodzie mogą przejść burze. Na Śląsku padać nie powinno. Na termometrach zobaczymy od 18 st. C na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, po 21 st. C na południowym zachodzie. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany. Chwilami powieje silniej, w porywach rozpędzi się do 50-60 km/h.

  Czwartek zapowiada się pochmurnie w całym kraju, możliwy jest deszcz. Miejscami spadnie od 5 do 20 l/mkw. Padać nie powinno jedynie na Pomorzu. Temperatura wyniesie od 20 st. C na Podlasiu, przez 22 st. C w centrum kraju, po 23 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...