Informacje
 • Wiosennie do końca tygodnia. Później szykuje się pogodowa zmiana

  21-03-2019 14:58 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  W weekend zobaczymy nawet 21 stopni Celsjusza

  PAP/EPA/FILIP SINGER/Ventusky.com

  Początek wiosny zapowiada się pogodnie i ciepło. W sobotę termometry pokażą nawet 21 stopni Celsjusza. Później temperatura zacznie spadać, pojawi się porywisty wiatr, a na wtorek prognozowane są nawet przelotne opady śniegu.

  W ciągu najbliższej doby za Pogodę w Polsce odpowiadać będzie wyż znad Austrii. Jedynie we wschodniej części kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Rosji. Napływa do nas ciepłe powietrze polarne morskie znad Atlantyku.

  W piątek na wschodzie Polski możliwe są słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie. Temperatura wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

  Do 21 stopni Celsjusza

  Sobota według synoptyków będzie pogodna w całym kraju. Termometry wskażą od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  W niedzielę pogoda zepsuje się na Podkarpaciu, może tam przelotnie popadać deszcz. Mieszkańcy pozostałych regionów będą cieszyć się pogodną aurą. Temperatura wyniesie od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

  Coraz chłodniej

  Poniedziałek przyniesie przelotny deszcz na Pomorzu. Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie. Termometry wskażą od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, okresami w porywach rozpędzi się do 40-80 kilometrów na godzinę.

  Wtorek przyniesie zmianę w pogodzie. W całym kraju może przelotnie popadać śnieg. Na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Podkarpaciu do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, okresami w porywach jego prędkość może wzrosnąć do 50-70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Chłodny początek grudnia to jeszcze nie zima, ale na więcej niż kilka stopni pow...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Sarena przemieści się nad Rumunię. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...