Informacje

 • Wtorek niespokojny. Alerty pogodowe

  11-07-2017 17:58

  Zobacz, gdzie może być groźnie

  Nad Polską przejdą burze

  Flickr (CC BY 2.0) / CinCool

  Nad Polską przechodzi front atmosferyczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne.

  Pogoda będzie się uspokajać, ale ostrzeżenia IMGW jeszcze obowiązują w kilku województwach.

  Gdzie obowiązują ostrzeżenia?

  OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE DRUGIEGO STOPNIA PRZED BURZAMI Z GRADEM

  WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 do 45 l/mkw., oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12 do 23.

  WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 do 45 l/mk., oraz porywami wiatru o prędkość do 90 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 10 do 19.

  WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 do 45 l/mkw. oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie spadnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 9 do 21.

  OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE PIERWSZEGO STOPNIA PRZED BURZAMI Z GRADEM

  WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 l/mkw do 30 l/mkw, lokalnie do 35 l/mkw. Będzie im towarzyszył wiatr wiejący z prędkością nawet do 80 km/h. Lokalnie spadnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 8 rano do 18.

  WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 l/mkw do 30 l/mkw, lokalnie do 35 l/mkw. oraz porywami wiatru nawet do 80 km/h. Lokalnie spadnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 6 rano do 18.

  WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 l/mkw do 30 l/mkw, lokalnie do 35 l/mkw. Porywy wiatru osiągną prędkość do 90 km/h. Lokalnie spadnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 8 rano do 18.

  WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 do 30 l/mkw, lokalnie do 40 l/mkw.. Porywy wiatru osiągną prędkość do do 85 km/h. Lokalnie możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12 do północy.

  WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

  Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 do 25 mm, lokalnie do 35 l/mkw. Burzowe porywy wiatru osiągną prędkość do 80 km/h. Lokalnie spadnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12 do 22.

  WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE - SUBREGION PIOTRKOWSKI

  Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 l/mkw. oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12 do 18.

  Wędrówkę burz możesz śledzić TUTAJ

  Co oznaczają ostrzeżenia?

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

  Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...