Informacje
 • Z każdym dniem coraz cieplej.
  Niewykluczone są jednak burze

  16-05-2019 16:43 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co czeka nas w kolejnych dniach w pogodzie? Foto: ventusky.com, Shutterstock | Video: TVN24

  W najbliższych dniach towarzyszyć nam będą przelotne opady deszczu. W wielu regionach mogą wystąpić burze. Zrobi się jednak ciepło. Termometry pokażą nawet 26 stopni Celsjusza.

  W piątek na terenie całego kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Pomorzu do 21 st. C w centrum i na Podkarpaciu. Z południowego wschodu powieje umiarkowany wiatr. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 70 kilometrów na godzinę.

  Tylko w niektórych miejscach pogodnie

  Na sobotę na Ziemi Lubuskiej oraz Dolnym i Górnym Śląsku zapowiadana jest pogodna aura. Poza tym możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz. Temperatura maksymalna osiągnie wartość od 21 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany, w porywach burzowych powieje do 70 kilometrów na godzinę.

  Niedziela jedynie na Dolnym Śląsku będzie pogodna. W pozostałych regionach kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. W dzień możemy spodziewać się maksymalnie od 22 st. C na Podkarpaciu do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Z północnego wschodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach burzowych wiejący z prędkością do 70 kilometrów na godzinę.

   

  Poniedziałek na Suwalszczyźnie będzie pogodny. W pozostałych regionach może przelotnie padać deszcz, niewykluczone są burze. Termometry pokażą maksymalnie od 23 st. C na Dolnym Śląsku do 26 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. W porywach burzowych rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę.

  Na wtorek prognozowane są przelotne opady deszczu i burze w całej Polsce. Maksymalna temperatura wyniesie od 21 st. C na Dolnym Śląsku do 25 st. C na Suwalszczyźnie. Powieje umiarkowany, wschodni wiatr, wiejący w porywach burzowych do 70 kilometrów na godzinę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami ciepły tydzień, a na przełomie maja i czerwca może być wręcz gorąco....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu Axel znad Francji....