Informacje
 • Z każdym dniem coraz cieplej.
  W weekend nawet 31 stopni

  16-07-2019 14:46 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Co nas czeka w pogodzie? Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: TVN24

  Najbliższe dni upłyną pod znakiem deszczu i burz. Z każdym dniem termometry będą pokazywać coraz wyższe wartości. W weekend temperatura sięgnie nawet 31 stopni Celsjusza.

  W środę na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Kujawach i Mazowszu prognozowane są przelotne opady deszczu. Na Lubelszczyźnie, Podlasiu i we wschodnich częściach Mazowsza możliwe są również burze, którym towarzyszyć będą opady rzędu 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze kraju synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Burzowo

  Czwartek w całym kraju przyniesie zachmurzenie zmienne małe i umiarkowane. Na wschodzie wystąpią przelotne opady deszczu, a na Podlasiu burze z opadami rzędu 10-20 l/mkw. i porywami do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

  Piątek na południu i zachodzie będzie deszczowy, mogą wystąpić również burze z opadami deszczu do 10-20 l/mkw. i porywami o prędkości 60-80 km/h. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Weekend bardzo ciepły, ale deszczowy

  Weekend rozpoczniemy zmiennym zachmurzeniem, przelotnym deszczem oraz burzami. W sobotę podczas wyładowań spadnie do 10-20 l/mkw. deszczu i powieje z prędkością 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C na Podlasiu do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

  Niedziela również przyniesie zmienne zachmurzenie, przelotny deszcz oraz wyładowania z opadami rzędu 10-20 l/mkw. i porywami o prędkości 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Podlasiu do 31 st. C na Dolnym Śląsku.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...