Informacje
 • Z każdym dniem coraz zimniej.
  W weekend czekają nas mroźne poranki

  09-01-2018 17:45 Rano temperatura spadnie do -10 stopni

  Mróz zawita pod koniec tygodnia

  Visualhunt (CC BY-SA 1.0)/Ventusky

  W nadchodzących dniach pogoda będzie zmienna. W weekend jest szansa na ładną, ale mroźną aurę. Temperatura spadnie o poranku nawet do -10 stopni Celsjusza.

  Polska pozostaje pomiędzy wyżem znad wschodniej Europy i niżami znad Atlantyku. Od zachodu wkroczy umiarkowanie aktywny ciepły front atmosferyczny, za którym zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie wypychające znad kraju zimne masy powietrza pochodzenia arktycznego.

  Środa pogodna na wschodzie

  W środę pogodnie będzie tylko we wschodniej części kraju, poza tym wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W pasie od Pomorza przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką po Śląsk i Małopolskę pojawią się słabe opady deszczu od 1 do 5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie 8 stopni na Dolnym Śląsku, 4 st. C w centrum kraju, a najzimniej będzie na północnym zachodzie, gdzie termometry wskażą 1 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wiejący z południowego wschodu.

  Czwartek z zachmurzeniami

  W czwartek sytuacja się odwróci - na wschodzie kraju będzie pogodnie, a w pozostałej części pochmurno. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu od 1 do 3 l/mkw. Temperatura wyniesie od 1 st. C na Podlasiu, 3 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, który wystąpi z północnego wschodu i wschodu, będzie słaby i umiarkowany.

  Deszcz ze śniegiem

  W piątek na zachodzie niebo wciąż będzie zachmurzone. Pojawią się tam zanikające opady deszczu ze śniegiem do 3 l/mkw. Poza tym będzie pogodnie. Najniższa temperatura będzie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry wskażą 0 st. C. Nieco cieplej, bo 1 st. C, będzie w centrum kraju, a najcieplej, 5 st. C,  odczują mieszkańcy Dolnego Śląska. Wiatr słaby i umiarkowany zawieje ze wschodu.

  W weekend mróz

  Sobota w całej Polsce będzie pogodna, ale mroźna. Rano temperatura minimalna na wschodzie spadnie nawet do -10 st. C. Poza tym temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 0 st. C w centrum kraju do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Dodatkowo wystąpi wiatr wschodni, przeważnie słaby i umiarkowany z dość silnymi porywami do 50 km/h.

  W niedzielę utrzyma się aura z poprzedniego dnia. Rano temperatura ponownie spadnie na wschodzie do -10 st. C. W dzień termometry wskażą od -4 st. C na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Śląsku. Wiatr będzie południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby wyż Nicola znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...