Informacje

 • Zachód Polski był burzowy

  14-05-2017 21:46

  W wielu miastach grzmiało

  Zachód Polski był burzowy

  W wielu miejscach grzmiało

  Pexels/Unsplash

  Po południu na zachodzie kraju zaczęły wypiętrzać się burzowe chmury. Miejscami pojawiały się nie tylko wyładowania, ale także ulewny deszcz, silny wiatr i opady gradu. Noc będzie spokojna, jednak poniedziałek znów ma być burzowy.

  W niedzielę po południu w Polsce pojawiły się burze. Pierwszy raz zagrzmiało około godz. 13. Gwałtowna pogoda występowała w kraju do wieczora, m.in. na Dolnym Śląsku i w woj. zachodniopomorskim, gdzie w związku z ulewami musieli nawet interweniować strażacy. Jeszcze o godz. 18.30 synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski informował, że lokalnie grzmiało na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce.

  Gdzie grzmiało?

  Wyładowania pojawiały się wtedy w miejscowościach: Bobolice, Złocieniec, Tychowo, Drawsko Pomorskie, Człopa, Mirosławiec, Krzyż Wielkopolski i Sieraków.

  Niedzielne burze były umiarkowane z opadami rzędu 10-15 l/mkw. i porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie padał także grad, jednak zjawiska wieczorem zanikły.

  Ostrzeżenia

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem. Obowiązują w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim do północy. Są to ostrzeżenia pierwszego stopnia, które mówią o tym, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, powodujące szkody materialne, a nawet zagrożenie życia.

  Deszczowa noc i burzowy poniedziałek

  W nocy w zachodniej części kraju spodziewamy się opadów deszczu. W ciągu dnia gwałtowna pogoda zagości niemal w całej Polsce. Prawie wszędzie będzie padał przelotny deszcz i będą tworzyć się burze.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...