Informacje
 • Zagrzmi i intensywnie popada.
  Alerty pogodowe IMGW

  15-05-2019 13:17 Sprawdź, gdzie pogoda może być niebezpieczna
  Prognoza pogody na poniedziałek Foto: flickr.com (CC BY 2.0) / Gorupka | Video: tvnmeteo.pl

  W środę pogoda może stwarzać zagrożenie. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami. Miejscami wystąpią też silniejsze porywy wiatru.

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed gwałtowną pogodą.

  Gdzie obowiązują ostrzeżenia?

  W środę mogą pojawić się burze z intensywnymi opadami deszczu. W województwie lubelskim prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Spadnie od 25 do 35 litrów deszczu na metr kwadratowy, lokalnie do 45 litrów na metr kwadratowy. W środę po południu oraz w nocy ze środy na czwartek w trakcie opadów deszczu będą występować również burze z porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenie straci ważność o godzinie 8 w czwartek.

  W województwach opolskim i dolnośląskim wydano alerty przed intensywnymi opadami deszczu. Synoptycy prognozują opady o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów sięgnie od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy, miejscami około 50 litrów na metr kwadratowy. Alerty będą obowiązywać do godziny 6 w czwartek.

  Na terenie wszystkich powiatów woj. łódzkiego synoptycy IMGW prognozują wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. Może spaść od 15 do 30 l/mkw., a miejscami nawet 40 l/mkw. Podczas opadów mogą wystąpić burze z porywami wiatru, rozpędzającymi się do 60 km/h. Alert obowiązuje od godziny 17 w środę do godziny 17 w czwartek.

  Intensywne opady deszczu i burze mogą wystąpić również na obszarze woj. mazowieckiego. Synoptycy IMGW przewidują, że może spaść od 15 do 30 l/mkw., a miejscami nawet 40 l/mkw. Opadom towarzyszyć mają burze z porywami wiatru, wiejącym w porywach z maksymalną prędkością dochodzącą do 70 km/h. Alert nie obejmuje powiatów: lipskiego, radomskiego, Radomia, zwoleńskiego, szydłowieckiego, przysuskiego, białobrzeskiego, grójeckiego i kozienickiego. Będzie ważny od godziny 18 w środę do godziny 18 w czwartek.

  We wszystkich powiatach na terenie woj. wielkopolskiego i woj. lubelskiego spodziewane są opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Spadnie od 15 do 30 l/mkw., a miejscami nawet 35 l/mkw. Synoptycy nie wykluczają też burz z porywami wiatru dochodzącymi do 60 km/h. Ostrzeżenia wejdą w życie o godzinie 19 w środę i wygasną o godzinie 19 w czwartek. 

   

   

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Definicja IMGW mówi, że alert pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ważne pytanie
  A jak tam wasze zagrożenie suszą i tragedia z powodu niedoboru wody. Dalej nic nie pada?
  ~TrakThor /2019-05-15 21:08

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...